XXII. Niedziela Zwykła – 01. września 2019 roku

 1. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Tomasza Mandziuka, kleryka V. roku Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, który będzie odbywał w naszej parafii miesięczną praktykę.
 2. Od dzisiejszej niedzieli 01. września wraca normalny porządek Mszy św. W niedziele Msze św. są o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00; w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie: 8.00, 17.00 i 18.00; w soboty o godzinie 8.00 i 18.00. Msza św. w rycie greckokatolickim, w języku ukraińskim jest w niedziele o godzinie 18.00. Na niedzielne Msze św. o godzinie 11.00 zapraszamy rodziców z dziećmi, szczególnie z dziećmi z klas III, przygotowującymi się do I. Komunii Świętej.
 3. Od dzisiaj biuro parafialne jest czynne we wtorki od godziny 17.00 do 17.50, w czwartki po Mszy św. wieczornej od godziny 18.30 do 19.30 i w soboty od godziny 11.00 do 12.00.
 4. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 5. We wtorek w łączności z Mszami odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.
 6. Przypominamy, że w każdą środę po Mszy św. porannej i na rozpoczęcie Mszy św. o godzinie 18.00 odmawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W I. czwartek miesiąca w łączności z Mszami św. będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 8. W I. piątek miesiąca, z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego, zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania szczególnie dzieci i młodzież od godziny 16.30. Prosimy rodziców, dopilnujcie aby wasze dzieci regularnie przystępowały do spowiedzi św. pierwszopiątkowej. Po Mszy św. porannej i po Mszy św. o godzinie 17.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. Nawiedzenie chorych z Komunią św. przez wszystkich kapłanów będzie w sobotę 7 września od godziny 8.00.
 10. Poświęcenie tornistrów dzieci z klas I. będzie w przyszłą niedzielę 8 września na Mszy św. o godzinie 11.00. Serdecznie wszystkie dzieci zapraszamy.
 11. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii św. w środę 4 września o godzinie 19.00 w kościele.
 12. Obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII. oraz ich rodziców w czwartek 5 września o godzinie 19.00 w kościele.
 13. Informacja dotycząca bierzmowania dla uczniów klas siódmych i młodszych: decyzją Konferencji Episkopatu Polski w następnych latach bierzmowanie będzie pod koniec pierwszej klasy szkoły średniej. Stąd rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania obecnych uczniów klas siódmych rozpocznie się w przyszłym roku szkolnym; uczniowie Ci po dwuletnim przygotowaniu przystąpią do bierzmowania pod koniec pierwszej klasy szkół średnich.
 14. Duszpasterstwo Młodych DOMino wznawia po wakacjach swoją formację i serdecznie zaprasza na piątkowe spotkania „Teologia przy kawie”, które służą budowaniu wspólnoty w radosnej atmosferze i pogłębianiu wiary. W ciągu roku na spotkaniach młodzież dyskutuje na temat bieżących problemów Kościoła, uczy się brać za niego odpowiedzialność, zgłębia duchowość chrześcijańską i modli się wspólnie. Spotkania odbywają się co piątek o 19.00 na plebanii (chyba, że podamy inaczej) i dedykowane są dla młodych z ostatnich klas szkół podstawowych, szkół średnich a także studentów.
 15. Spotkanie popielgrzymkowe Grupy Niebieskiej w niedzielę 08. września o godzinie 15.30 w Sali konferencyjnej; Msza święta na zakończenie o godzinie 17.00.
 16. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy przeznaczone będą na inwestycje parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 17. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.
 18. Po wakacyjnej przerwie rozpoczęło pracę nasze parafialne przedszkole „Duszek”. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Zapraszamy rodziców do zapoznania się z ofertą przedszkola codziennie do godziny 15.00.
 19. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. O tej niedzieli dla dzieci jest pisemko „Ziarno”. W naszej gazetce parafialnej podane są intencje Żywego Różańca na wrzesień.
 20. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Małgorzatę Szyperską oraz Grzegorza Jasiaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!