XVIII. Niedziela Zwykła – 04 sierpnia 2019 roku

  1. Wyjazd autokarowy na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów w poniedziałek 5. sierpnia o godzinie 7.00 spod kościoła, powrót we wtorek 6. sierpnia w godzinach wieczornych.
  2. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłe żony i zmarłych mężów polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
  3. We wtorek 6. sierpnia w liturgii Kościoła przypada Święto Przemienienia Pańskiego; w łączności z Mszami św. odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.
  4. Ofiary z kolekty w przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, przeznaczamy na inwestycje parafialne. W tej chwili wymieniane są okna na plebanii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  5. Biblioteka parafialna w sierpniu będzie nieczynna.
  6. W przyszły czwartek 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, potocznie nazywaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. Jest to święto, w którym mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. oraz powstrzymywać się od prac niekoniecznych. Już dziś informujemy, iż Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego: o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00 – na każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów. Msza św. w środę o godzinie 18.00 jest również z tej Uroczystości.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w szczególności „Przewodnika katolickiego”.
  8. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Helenę Wiśniewską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!