19. Niedziela Zwykła: 11 sierpnia 2019 r.

  1. Zakończyła się piesza pielgrzymka na Jasną Górę – dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli pieszym pielgrzymom z grupy regionalnej Inowrocław. Parafianom dziękujemy za duchową łączność i modlitwę w czasie pielgrzymki. Dziękujemy za udział i świadectwo wiary wszystkim pieszym pątnikom, a także uczestnikom pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę.
  2. Ofiary z kolekty z dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na inwestycje parafialne. W tej chwili wymieniane są okna na plebanii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Wszystkich darczyńców w modlitwie polecamy Panu Bogu.
  3. Biblioteka parafialna w sierpniu jest nieczynna.
  4. We wtorek 13 sierpnia – kolejny Dzień Fatimski. Procesja fatimska będzie po Mszy św. o godzinie 18.00. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nią zapraszamy.
  5. W czwartek 15 sierpnia – obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, potocznie nazywaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. Jest to święto, w którym mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. oraz powstrzymywać się od prac niekoniecznych. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego: o godzinie 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00 – na każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów. Msza św. wieczorna w środę o godzinie 18.00 również jest z tej Uroczystości.
  6. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne jedynie we wtorek od godziny 17.00 do 17.50. W czwartek, ze względu na Uroczystość, biuro parafialne będzie nieczynne!
  7. W naszym kościele posiadamy relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Za tydzień, w niedzielę 18 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii propagatora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki – p. Mateusza Gawrońskiego, który poprzez słowo świadectwa przybliży nam jego Osobę i duchowe dziedzictwo. Po każdej Mszy św. będzie można obejrzeć w kościele wystawę o Męczenniku, a przy wyjściu nabyć komplet płyt z oryginalnym nagraniem homilii ks. Jerzego.
  8. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Helenę Janiszewską, Monikę Szyperską, Zenona Kwiatkowskiego, Piotra Swata, Kazimierza Rafalskiego, Eugeniusza Pujanka, Leszka Więcek, Jana Burdackiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!