XVII. Niedziela Zwykła – 28 lipca 2019 roku

  1. Dzisiaj rano wyruszyła z Gniezna na Jasną Górę piesza pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w tym Grupa Niebieska ze swym przewodnikiem Ks. Marcinem Przybylskim, naszym wikariuszem. Z różnych miast naszej Archidiecezji wyruszyły również grupy Pielgrzymki Promienistej. Wspólne wejście na Jasną Górę będzie w poniedziałek 5 sierpnia. Za pomoc dla pielgrzymów składają oni wraz z Ks. Marcinem serdeczne podziękowania oraz odwdzięczą się modlitwą w intencji ofiarodawców. Rodziny, przyjaciół, sympatyków naszej grupy i tych, którzy w tym roku nie mogą wyruszyć na szlak pielgrzymi zachęcamy do towarzyszenia pielgrzymom modlitwą i śledzenia pielgrzymki na stronach internetowych: www.ppag.pl oraz: www.dmdomino.pl
  2. Jest jeszcze trochę miejsc wolnych na wyjazd autokarowy na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów. Wyjazd w poniedziałek 5 sierpnia o godzinie 7.00 spod kościoła, powrót we wtorek 6 sierpnia w godzinach wieczornych. Zapisy przyjmujemy do czwartku włącznie.
  3. W czwartek 25 lipca było wspomnienie Św. Krzysztofa – Patrona kierowców, dlatego dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  4. W czwartek 1. sierpnia przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. Tego dnia rozpoczynamy również miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego.
  5. W I. czwartek miesiąca w łączności z Mszami św. – za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki – będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
  6. W piątek 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać tzw. odpust zupełny „Porcjunkuli” – związany z kościołem Najświętszej Maryi Panny, Królowej Aniołów, odbudowanego przez św. Franciszka w Asyżu. Każdy, kto w dniu 2 sierpnia nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki (pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i wyznania wiary oraz Komunia św. wraz z modlitwą w intencjach papieża; ponadto wykluczone jest przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu), może uzyskać odpust zupełny. Z tego powodu Msze św. w piątek będą sprawowane w kościele a nie w kaplicy.
  7. W I. piątek miesiąca Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem oddania po Mszy św. porannej. Możliwość spowiedzi w I. piątek miesiąca od godziny 17.30.
  8. W I. sobotę miesiąca od godziny 8.00 ks. Marcin Łojko oraz ks. Proboszcz udadzą się do swoich chorych. Ks. Marcin Przybylski w tym miesiącu do swoich chorych nie idzie.
  9. W dzisiejszym numerze „Przewodnika katolickiego” dodatek: książeczka „5 minut z Bogiem” – modlitwy na każdy dzień sierpnia. W dzisiejszym „Płomieniu Ducha na niedzielę” intencje Żywego Różańca na miesiąc sierpień.
  10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Urszulę Kędzierską, Renatę Jaromierską, Henrykę Komarowską, Mieczysława Mazurkiewicza oraz Jura Czajkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!