XVI. Niedziela Zwykła – 21 lipca 2019 roku

  1. W przyszłą niedzielę (28 lipca) z Gniezna na Jasną Górę wyruszy piesza pielgrzymka – w tym Grupa Niebieska. Do wtorku można się jeszcze zapisywać przez formularz elektroniczny; po tym terminie u ks. Marcina Przybylskiego – przewodnika tej grupy. Wyjazd pielgrzymów z Inowrocławia do Gniezna autobusem w niedzielę o godzinie 5.15. Pakowanie bagażów przed wyjazdem od godziny 4.45.
  2. Do momentu wyjścia Grupy Niebieskiej można składać intencje modlitewne i ofiary na wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Prosimy wrzucać je do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej, a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Pielgrzymów można wesprzeć także przynosząc do zakrystii lub biura konserwy, dżemy, napoje. Za każdy dar serca pielgrzymi odwdzięczą się modlitwą w intencji ofiarodawców.
  3. Jest jeszcze trochę miejsc wolnych na wyjazd autokarowy na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów 5 i 6 sierpnia. Można się zapisywać w zakrystii po Mszach św. lub w biurze parafialnym.
  4. W czwartek 25 lipca wypada wspomnienie Św. Krzysztofa – Patrona kierowców, dlatego w sobotę wieczorem oraz w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w szczególności „Przewodnika katolickiego”.
  6. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Ks. Grzegorza Lewandowskiego, Danutę Grabowską, Jadwigę Bilak oraz Adama Gładysza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!