XV. Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019 roku

  1. Od tego tygodnia na terenie naszej parafii – u swojej siostry na ul. Krzywoustego – zamieszkał na emeryturze ks. kan. Jerzy Mostowski, długoletni proboszcz parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Kamieńcu (dekanat trzemeszeński). Serdecznie Ks. Kanonika Jerzego witamy i dziękujemy za gotowość pomocy w naszej parafii.
  2. Od 1. lipca do 31 sierpnia obowiązuje wakacyjny układ Mszy św. i biura parafialnego. W dni powszednie Msze św. są w kaplicy o godzinie: 8.00 i 18.00; w niedziele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. Biuro parafialne w wakacje czynne jest we wtorki od godziny 17.00 do 17.50 oraz w czwartki od godziny 18.30 do 19.30.
  3. Ofiary z tacy z dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na inwestycje parafialne. W tym tygodniu zaczęliśmy wymianę okien na plebanii. Systematycznie w ciągu najbliższych miesięcy zostaną wymienione wszystkie okna na plebanii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  4. Biblioteka parafialna czynna jest dzisiaj (niedziela) po Mszach Świętych przedpołudniowych.
  5. Teologia przy kawie w piątek o godzinie 19.00 na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy!
  6. Trwają zapisy do Grupy Niebieskiej na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Bliższe informacje u ks. Marcina Przybylskiego. Do momentu wyjścia pielgrzymki można składać intencje modlitewne i ofiary na wsparcie funduszu pielgrzymkowego do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej, a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy.
  7. Organizujemy wyjazd autokarowy na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów. Wyjazd w poniedziałek 5 sierpnia o godzinie 7.00 spod kościoła, powrót we wtorek 6 sierpnia w godzinach wieczornych. Zapisy przyjmujemy z wpłatą i PESELEM potrzebnym do ubezpieczenia.
  8. W miesiącu sierpniu Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Gnieźnie (gmach Seminarium Duchownego)  organizuje rekolekcje dla wiernych naszej archidiecezji. Więcej informacji na temat tych rekolekcji w naszej gazetce parafialnej.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w szczególności „Przewodnika katolickiego”. Jest także dwumiesięcznik  Misyjne Drogi”.
  10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Annę Ziółkowską, Adelę Grabowską, Jana Malagowskiego oraz Romualda Jankowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!