XII. Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 roku

 1. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem na zewnątrz kościoła połączona z nabożeństwem czerwcowym o godzinie 17.30; a dzisiaj w niedzielę o godzinie 16.30. W Oktawie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, a dzieci pierwszokomunijne do uczestniczenia w procesjach w albach.
 2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godzinie 17.00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji taka sama jak w Boże Ciało. Prosimy o przygotowanie ołtarzy te same Wspólnoty, jak na Boże Ciało. W czwartek nie ma Mszy św. o godzinie 18.00; biuro parafialne również będzie nieczynne.
 3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także patronalne święto Adoratorek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. o godzinie 17.00 procesja eucharystyczna do ołtarza Serca Pana Jezusa. Prosimy Adoratorki Najświętszego Serca Pana Jezusa o przygotowanie tego ołtarza. Również na tę procesję zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty i dzieci pierwszokomunijne. W piątek również nie ma Mszy św. o godzinie 18.00.
 4. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe w sobotę o godzinie 17.30 i w przyszłą niedzielę o godzinie 16.30.
 5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, a w sobotę 29 czerwca Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.
 6. 28 lipca z Gniezna wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do pielgrzymowania z Grupą Niebieską. Zapisy przez formularz elektroniczny (ppag.pl/zapisy). Informacji na temat pielgrzymki udziela ks. Marcin Przybylski. Spotkanie przedpielgrzymkowe dedykowane szczególnie tym, którzy pójdą po raz pierwszy, w piątek 28 czerwca o godzinie 19.00 na plebanii.
 7. Parafianie i sympatycy Grupy Niebieskiej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, mogą złożyć je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom.
 8. Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu przy parafii Św. Jadwigi Królowej informuje, że trwają zapisy do oddziału zerowego i pierwszej klasy. W pozostałych klasach posiadamy pojedyncze wolne miejsca.  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Uczniowie klasy ósmej bardzo dobrze zdali końcowy egzamin: 20% powyżej średniej województwa i 15% powyżej średniej ogólnokrajowej z każdego zdawanego przedmiotu. Wszelkie informacje o naborze można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 9. Na polecenie Ks. Prymasa, w dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Archidiecezji, po każdej Mszy Świętej odśpiewamy suplikację: „Święty Boże, Święty Mocny…”, jako ekspiacja za świętokradztwa i profanacje Eucharystii.
 10. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – w dzisiejszym numerze podane są zmiany proboszczowskie i wikariuszowskie w naszej Archidiecezji.
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Alinę Ogrodowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!