Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 02. czerwca 2019 roku

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego podczas Mszy św. o godzinie 10.30 – 38 dzieci z klas III. po raz pierwszy w pełni wezmą/wzięło udział w Mszy św. przyjmując do swych serc Jezusa w Komunii św. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji  tych dzieci, aby wytrwały w przyjaźni z Jezusem aż do końca życia.
 2. Dzieci pierwszokomunijne wraz z najbliższymi zapraszamy do świętowania Białego Tygodnia od poniedziałku do piątku na Mszy św. o godzinie 18.00. Prosimy, aby dzieci przychodziły trochę wcześniej i ustawiały się na placu przed kościołem – na rozpoczęcie Mszy św. będzie wspólne wejście.
 3. Wyjazd z dziećmi pierwszokomunijnymi na Pola Lednickie i do Gniezna w sobotę o godzinie 7.00 sprzed kościoła.
 4. Rocznica I. Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Pana Jezusa po raz pierwszy do swego serca, będzie za dwa tygodnie 16. czerwca na Mszy św. o godzinie 11.00.
 5. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XII. Święto Dziękczynienia – po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie.
 6. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele o godzinie 16.30 a w dni powszednie o godzinie 17.30. W tym tygodniu po Mszach św. porannych oraz w łączności z nabożeństwami czerwcowymi Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 7. Za zmarłe żony i zmarłych mężów, polecanych przez parafian, będziemy się modlić w poniedziałek na Mszy św. o godzinie 18.00. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego pod chórem.
 8. We wtorek po Mszy św. o godzinie 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.
 9. W I. czwartek miesiąca po Mszy św. o godzinie 8.00, za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla już powołanych.
 10. W I. piątek miesiąca zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty od godziny 16.30.
 11. Teologii przy kawie w tym tygodniu nie będzie.
 12. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, święto patronalne naszej parafii. Zapraszamy do uczestniczenia w uroczystej Mszy św. odpustowej pod przewodnictwem Ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego o godzinie 12.30 oraz do skorzystania z daru odpustu zupełnego. Podczas tej Mszy św. Ks. Biskup udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.
 13. Harmonogram prób przed przyjęciem sakramentu bierzmowania:             4 czerwca (wtorek) i 5 czerwca (środa) o godzinie 19.00 w kościele. Jeśli jest to możliwe prosimy, aby przynajmniej na jeden z tych terminów przyszli również świadkowie bierzmowania.
 14. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania w sobotę 8 czerwca o godzinie 19.00; po niej Msza św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego o godzinie 20.00 w kościele (jako wyraz czuwania przed przyjęciem sakramentu i odpustem parafialnym); zapraszamy do udziału w tej Mszy rodziców kandydatów, dziadków, świadków, a także wszystkich parafian.
 15. Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem w przyszłą niedzielę – w dzień naszego odpustu – przed kościołem będzie podstawiony autokar do poboru krwi od godziny 10.00 do 14.00. Chętni będą mogli oddać krew. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego i otwartość serc na tak wielki dar, jakim jest ludzkie życie.
 16. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.
 17. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, ofiary z tacy przeznaczamy na inwestycje parafialne. Za dotychczasowe ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 18. Katolickie Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na Kujawski Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się w przyszłą niedzielę, 9 czerwca o godzinie 15.00 na Skwerze Jana Pawła II w Inowrocławiu i zakończy się festynem rodzinnym przy III LO w Inowrocławiu. Jest to wyjątkowa okazja, aby zamanifestować poparcie dla chrześcijańskiej koncepcji życia i rodziny, a także spotkać osoby, które wyznają te same wartości. Organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają.
 19. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W Płomieniu Ducha na niedzielę intencje Żywego Różańca na czerwiec.
 20. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Krystynę Olubińską oraz Marię Kaczmarek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!