Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16 czerwca 2019 roku

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11.00 dzieci z klas IV. będą obchodziły Rocznicę swej I. Komunii św. Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę w ich intencji oraz intencji ich rodziców.
 2. Dzieciom pierwszokomunijnym i ich Rodzicom dziękujemy za przekazanie 1.870,00 zł dla niewidomych dzieci z Kibeho w Rwandzie, którymi opiekuje się s. Angelica Jose Wiska – nasza parafianka.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w niedziele i w Boże Ciało o godzinie 16.30, a w dni powszednie o godzinie 17.30.
 4. Jutro, w poniedziałek 17 czerwca wspominamy Św. Brata Alberta Chmielowskiego, którego relikwie znajdują się w naszej kaplicy. Jest to święto patronalne naszego Parafialnego Zespołu Caritas. O godzinie 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji Wolontariuszy naszego Parafialnego Zespołu Caritas oraz osób i instytucji wspierających dzieło pomocy charytatywnej naszej parafii. Na tę Mszę św. zapraszamy także osoby, które chcą włączyć się w dzieło naszego Caritasu. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w jedno z najważniejszych dzieł Kościoła.
 5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, i 17.00 – nie ma Mszy św. o godzinie 12.30!!! Parafialna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. o godzinie 11.00. Prosimy o zatroszczenie się o przygotowanie ołtarzy: 1. Parafialny Oddział Caritas; 2. Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św.; 3. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich; 4. Wspólnotę Żywego Różańca. Tła do wszystkich ołtarzy są do dyspozycji wraz ze stelażami w Sali konferencyjnej. Procesja pójdzie: ul. Jagiellońską w kierunku ul. Jagiełły,       ul. Jagiełły, ul. Marulewską, ul. Lipową, ul. ks. Ziarniaka i zakończenie przy kościele. Zachęcamy do licznego udziału w naszym parafialnym Bożym Ciele. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, a dzieci pierwszokomunijne do założenia alb na procesję. Próba sypania kwiatów w poniedziałek o godzinie 17.00 przed zakrystią.
 6. Ogólnomiejska procesja „Bożego Ciała” rozpocznie się Mszą św. o godzinie 11.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP – zakończenie procesji przy kościele Św. Barbary.
 7. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem na zewnątrz kościoła połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym w piątek i w sobotę o godzinie 17.30; w niedzielę o godzinie 16.30. W Oktawie zapraszamy również dziewczynki do sypania kwiatów, a dzieci pierwszokomunijne do uczestniczenia w procesjach w albach.
 8. Zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych do zapoznania się z ofertą naszego Parafialnego Przedszkola „Duszek”. Informacje można uzyskać oraz można zapisać dziecko do przedszkola od poniedziałku do piątku do godziny 15.00 w Przedszkolu (wejście od ulicy ks. Ziarniaka). Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.
 9. „Teologia przy kawie” w piątek o godzinie 19.00 na plebanii. We wakacje spotkania odbywać się będą dla chętnych w piątki do 19 lipca włącznie.  Młodzież serdecznie zapraszamy!
 10. Za 40 dni wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do pielgrzymowania z Grupą Niebieską. Pielgrzymka gnieźnieńska podobnie jak w ubiegłych latach wyjdzie 28 lipca z Gniezna i 5 sierpnia wejdzie na Jasną Górę. Zapisy wyłącznie się przez formularz elektroniczny (ppag.pl/zapisy). Podstawowy koszt uczestnictwa 150,00 zł (+ koszty noclegu na Jasnej Górze i autobusu powrotnego). Prosimy o wsparcie finansowe tego dzieła przez parafian i ludzi dobrej woli. Szczegółowych informacji na temat tegorocznych rekolekcji w drodze udziela i zapisy przyjmuje przewodnik grupy – ks. Marcin Przybylski. Najbliższe spotkanie przedpielgrzymkowe dedykowane szczególnie tym, którzy pójdą po raz pierwszy w piątek 28 czerwca o godzinie 19.00 na plebanii.
 11. Parafianie i sympatycy Grupy Niebieskiej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, mogą złożyć je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom.
 12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Jest także nowy numer dwumiesięcznika Misyjne Drogi.