zaproszenie na odpust

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 09 czerwca 2019 roku

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i jednocześnie święto patronalne naszej parafii. Główna Msza św. odpustowa z udzieleniem sakramentu bierzmowania o godzinie 12.30. Przewodniczył jej będzie Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski. Wszystkich Parafian i Gości prosimy o modlitwę w intencji tych młodych ludzi, aby strzegli skarbu wiary, mężnie wyznając Chrystusa przed ludźmi. Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny – rozpoczyna się okres zwykły roku kościelnego.
 2. Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem – w dzień naszego odpustu – przed kościołem jest podstawiony autokar do poboru krwi od godziny 10.00 do 14.00. Chętni mogą oddać krew. Prosimy o posiadanie ze sobą dowodu osobistego i otwartość serc na tak wielki dar, jakim jest ludzkie życie.
 3. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w postaci trzech kompletów nowych lekcjonarzy mszalnych.
 4. Biblioteka Parafialna czynna jest dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych.
 5. W dzisiejszą niedzielę, drugą miesiąca, ofiary z tacy przeznaczamy na inwestycje parafialne. Za dotychczasowe ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 6. Katolickie Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na Kujawski Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się w dzisiejszą niedzielę, 9 czerwca o godzinie 15.00 na Skwerze Jana Pawła II w Inowrocławiu i zakończy się festynem rodzinnym przy III LO w Inowrocławiu. Jest to wyjątkowa okazja, aby zamanifestować poparcie dla chrześcijańskiej koncepcji życia i rodziny, a także spotkać osoby, które wyznają te same wartości. Organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają.
 7. Jutro Święto NMP, Matki Kościoła oraz odpust w naszej kaplicy, która jest pod wezwaniem NMP, Oblubienicy Ducha Świętego. O godzinie 18.00 w kaplicy będzie suma odpustowa, na którą serdecznie zapraszamy. Mszy św. będzie przewodniczył oraz wygłosi homilię, pochodzący z Inowrocławia, ks. Sławomir Szwagrzyk, proboszcz katedry oraz wikariusz generalny diecezji Whitehorse, Yukon w Kanadzie. Msza św. o godzinie 17.00 oraz nabożeństwo czerwcowe w kościele.
 8. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w dni powszednie o godzinie 17.30 a w niedziele o godzinie 16.30. Serdecznie na nie zapraszamy!
 9. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o kapłanach.
 10. W czwartek 13 dzień miesiąca – po Mszy św. o godzinie 18.00, czyli ok. godziny 18.30 zapraszamy na procesję fatimską.
 11. Rocznica I. Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Pana Jezusa po raz pierwszy do swego serca, będzie za tydzień – w niedzielę 16 czerwca – o godzinie 11.00. Spowiedź św. dla tych dzieci w piątek o godzinie 16.00.
 12. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas II. Szkół Podstawowych, które w przyszłym roku mają przystąpić do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii św. odbędzie się we wtorek 11 czerwca o godzinie 19.00 w kaplicy.
 13. Spotkanie podsumowujące rok formacji dla kandydatów do bierzmowania z klas VII. w środę 12 czerwca o godzinie 19.00 w kościele. Nieusprawiedliwiona nieobecność skutkować będzie skreśleniem z listy kandydatów!
 14. Teologia przy kawie w piątek o godzinie 19.00 na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy!
 15. Znane są już szczegóły tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Po niedzieli uruchomiony zostanie elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Szczegółowych informacji udziela ks. Marcin Przybylski. Więcej o pielgrzymce w przyszłą niedzielę i w związku z jej organizacją po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek. Prosimy o wsparcie tego dzieła ewangelizacyjnego!
 16. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 17. Zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych do zapoznania się z ofertą naszego Parafialnego Przedszkola „Duszek”. Informacje można uzyskać oraz można zapisać dziecko do przedszkola od poniedziałku do piątku do godziny 15.00 w Przedszkolu (wejście od ulicy ks. Ziarniaka).
 18. Wyjazd do Dźwirzyna organizowany przez P. Czesława we wtorek 11. czerwca o godzinie 7.00 spod kościoła.
 19. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
 20. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Janinę Wiącek, Martę Pniewską, Genowefę Kałkowską, Krystynę Ciemną, Halinę Meller, Genowefę Burzyńską, Ewę Stańczyk oraz Mariana Cilskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!