13. Niedziela Zwykła – 30 czerwca 2019 roku

 1. Od jutra 1. lipca wchodzi wakacyjny układ Mszy św. i biura parafialnego. W dni powszednie Msze św. są w kaplicy o godzinie: 8.00 i 18.00; w niedziele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. W dni powszednie nie ma Mszy św. o godzinie 17.00, natomiast w niedziele zamiast Mszy św. o godzinie 17.00 jest Msza św. o godzinie 19.00. Przypominamy także, że o godzinie 18.00 w każdą niedzielę jest również w kaplicy Msza św. w rycie greckokatolickim, w języku ukraińskim.
 2. Biuro parafialne w wakacje czynne jest we wtorki od godziny 17.00 do 17.50 oraz w czwartki od godziny 18.30 do 19.30.
 3. W I. poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 4. W I. wtorek miesiąca modlimy się za wstawiennictwem bł. Brata Alberta Chmielowskiego.
 5. W każdą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. porannej oraz na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 6. W I. czwartek miesiąca – za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki – będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 7. W I. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w kościele od godziny 17.30. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej.
 8. Teologia przy kawie w piątek o godzinie 19.00 na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy!
 9. W sobotę 6 lipca od godziny 8.00 ksiądz Marcin Przybylski i ksiądz Proboszcz udadzą się z posługą sakramentalną do swoich chorych – ks. Marcina Łojko w lipcu do swoich chorych nie idzie.
 10. 28 lipca wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Powrót z Jasnej Góry 6 sierpnia. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego.Parafianie i sympatycy Grupy Niebieskiej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, mogą złożyć je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom.
 11. Tradycyjnie organizujemy wyjazd autokarowy na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów. Tym razem będzie to wyjazd jedynie dwudniowy: 5 i 6 sierpnia. Wyjazd w poniedziałek 5 sierpnia o godzinie 7.00 spod kościoła, powrót we wtorek 6 sierpnia w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu – dwie wersje: 140,00 zł (ze śniadaniem 6 sierpnia) lub 165,00 zł (z obiadokolacją 5 sierpnia i śniadaniem 6 sierpnia). Przy zapisach należy podać wybieraną wersję. Zapisy przyjmujemy jedynie z wpłatą i PESELEM potrzebnym do ubezpieczenia.
 12. W przyszłą niedzielę – 07 lipca – w Markowicach będą miały miejsce uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej. Główna suma odpustowa o godzinie 12.00. W kolejną niedzielę 14. lipca odpust chorych o godzinie 15.00. Ks. dr Rafał Białek – nowy Kustosz Sanktuarium – serdecznie zaprasza do udziału w tych uroczystościach.
 13. Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. W obecnym numerze dodatek książeczka „5 minut z Bogiem”.
 14. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Zofię Piątkowską, Aleksandrę Kowalcze, Kazimierza Sobczaka oraz Leona Chwiałkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!