V. Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 roku

 1. W piątek a Teatrze Miejskim w Inowrocławiu odbyła się II. Międzynarodowa naukowa Konferencja poświęcona problematyce wolontariatu, pt.: „Wolontariat wobec wyzwań starości”. Składamy serdeczne podziękowania ks. Marcinowi Łojko, inicjatorowi i głównemu organizatorowi tej Konferencji, wszystkim Wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas naszej parafii i nie tylko; młodzieży, która chętnie włączyła się w pomoc. Składamy również serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom indywidualnym, instytucjom, firmom i organizacjom za pomoc przy organizacji tej Konferencji – bez tej pomocy trudno byłoby ją zorganizować. Wszystkim za poświęcony czas i środki składamy jeszcze raz serdeczne podziękowania! Relacja fotograficzna z Konferencji znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: www.swietyduch.pl
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej codziennie w dni powszednie o godzinie 17.30, a w niedziele o godzinie 16.30.
 3. Teologia przy kawie odbędzie się w piątek 24 maja o godzinie 19.00 na plebanii.
 4. Do poniedziałku 27 maja można zapisywać się na wyjazd na Lednicę.
 5. Od poniedziałku 20 maja rozpoczną się skrutynia podsumowujące dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii świętej. Prosimy, aby dzisiaj po Mszach św. zapisywać się w zakrystii na wybrany termin bądź umawiać się telefonicznie z ks. Marcinem Przybylskim.
 6. Harmonogram prób przed uroczystością Pierwszej Komunii św.:

23 maja (czwartek), 28 maja (wtorek) i 29 maja (środa) o godzinie 19.00 w kościele.

 • Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych będzie w piątek 31 maja o godzinie 16.00. Po zakończeniu spowiedzi rodzice nałożą dzieciom alby.
 • Msza św. z udzieleniem I. Komunii św. dzieciom będzie w niedzielę 2 czerwca o godzinie 10.30. UWAGA: w niedzielę 2 czerwca nie będzie Mszy św. o godzinie 11.00; będzie natomiast Msza św. o godzinie 10.30 – jest to Msza św. pierwszokomunijna.
 • Harmonogram prób przed przyjęciem sakramentu bierzmowania: 30 maja (czwartek), 4 czerwca (wtorek) i 6 czerwca (czwartek) o godzinie 19.00 w kościele.
 • Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania w sobotę 8 czerwca o godzinie 19.00; po niej Msza św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego o godzinie 20.00 w kościele (jako wyraz czuwania przed przyjęciem sakramentu i odpustem parafialnym); zapraszamy do udziału w tej Mszy rodziców kandydatów, dziadków, świadków, a także wszystkich parafian.
 • Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie w niedzielę 9 czerwca o godzinie 12.30. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. bp Krzysztof Wętkowski.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – w dzisiejszym numerze Przewodnika Katolickiego o wyjątkowym człowieku, niedawno zmarłym Jeanie Vanierze – założycielu wspólnot Arka oraz Wiara i Światłozajmujące się osobami niepełnosprawnymi.
 • Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Klemensa Kruszkę oraz Tadeusza Czaplickiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!