IV. Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza: 12 maja 2019 roku

 1. Dzisiejsza niedziela jest tzw. Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Prośmy Pana o liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej są codziennie w dni powszednie o godzinie 17.30, a w niedziele o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
 3. Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli, drugiej miesiąca, przeznaczone zostają na inwestycje parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Zgodnie z decyzją Ks. Prymasa, dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na Prymasowskie Wyższe Seminarium w Gnieźnie.
 5. Dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych czynna jest biblioteka parafialna.
 6. Jutro w poniedziałek 13 maja rozpoczynamy tradycyjne Procesje Fatimskie. Od maja do października, każdego 13 dnia miesiąca, będzie procesja fatimska ulicami naszej parafii. Jutro (poniedziałek) zapraszamy do udziału w procesji po Mszy św. o godzinie 18.00 – początek procesji około 18.30. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 7. W czwartek 16 maja przypada Święto Św. Andrzeja Boboli, Współpatrona naszej Ojczyzny. W sobotę 18 maja mija 11. rocznica konsekracji naszego kościoła.
 8. Parafialny Zespół Caritas naszej parafii bardzo serdecznie zaprasza w najbliższy piątek 17 maja 2019 roku na godzinę 9.00 do Teatru Miejskiego w Inowrocławiu, na Międzynarodową naukową Konferencję poświęconą problematyce wolontariatu, pt.: „Wolontariat wobec wyzwań starości”.  Wstęp wolny. Będzie sporo ciekawych prelegentów, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Austrii, Litwy i z Polski, m.in. Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Więcej informacji w naszej gazetce parafialnej a także na stronie internetowej naszej parafii: www.swietyduch.pl
 9. Teologii przy kawie w najbliższy piątek nie będzie.
 10. Spotkania z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi rozpoczną się po niedzieli 19 maja (bliższe informacje w przyszłą niedzielę). Pierwsza próba przed uroczystością I. Komunii św. będzie w czwartek 23 maja o godzinie 19.00 w kościele.
 11. Młodzież gimnazjalną, licealną i studentów zapraszamy do udziału w XXIII. Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 1 czerwca. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego oraz na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych – znajdziemy tam również linki do formularzy.
 12. Ojcowie Franciszkanie z Parafii Świętego Krzyża zapraszają na wyjazd na Jasną Górę na Ogólnopolskie czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Wyjazd z parkingu przed Bazyliką Imienia NMP (Ruina) w najbliższą sobotę 18. maja o godzinie 4.00 rano. Koszt wyjazdu 20,00 zł. Zapisy w zakrystii kościoła Świętego Krzyża             lub u O. Tomasza, tel. 501 03 97 33.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 14. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jadwigę Mosakowską, Tadeusza Lecha oraz Antoniego Sobczaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!