III. Niedziela Wielkanocna – 05 maja 2019 roku

 1. Dzisiejsza niedziela (5 maja) jest Niedzielą Biblijną. Na Mszach św. homilie głosi ks. Grzegorz Pawlaczyk, który był kiedyś wikariuszem naszej parafii. Ks. Grzegorz pracuje obecnie w Rumunii – po Mszach św. możemy wesprzeć jego działalność misyjną ofiarami do puszek. Za wszystkie ofiary w imieniu ks. Grzegorza składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie o godzinie 17.30 a w niedziele o godzinie 16.30.
 3. Za zmarłe żony i zmarłych mężów, polecanych przez parafian, będziemy się modlić w poniedziałek na Mszy św. o godzinie 18.00. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka na stoliku pod chórem.
 4. OBOWIĄZKOWE spotkanie dla RODZICÓW i dla WSZYSTKICH KANDYDATÓW do bierzmowania z klas VIII. i III. gimnazjalnych w poniedziałek 6 maja o godzinie 19.00 w kościele. Od środy 8 maja rozpoczną się indywidualne skrutynia kandydatów do bierzmowania według harmonogramu umieszczonego na facebooku w zamkniętych grupach. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji tych kandydatów.
 5. W środę 08 maja przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona naszej Ojczyzny.
 6. „Teologia przy kawie” – ze względu na trwające skrutynia kandydatów do bierzmowania – w piątek 10 maja nie odbędzie się.
 7. Z posługą sakramentalną do swoich chorych Ks. Proboszcz uda się w sobotę (11 maja) od godziny 8.00.
 8. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, ofiary z tacy przeznaczone są na cele inwestycyjne parafii. Za dotychczasowe ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 9. Biblioteka Parafialna czynna będzie za tydzień w niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.
 10. Przyszła niedziela jest tzw. Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
 11. Młodzież gimnazjalną, licealną i studentów zapraszamy do udziału w XXIII. Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 1 czerwca pod hasłem: „Wiesz, że Cię kocham”.Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego oraz na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych.  Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny! [link: https://link.do/b9r2T ]. Ostateczny termin do 27 maja. Koszt: 40 zł. Dodatkowo trzeba pobrać zgodę na udział w wyjeździe osób niepełnoletnich i oddać jak najszybciej razem z wpisowym ks. Marcinowi Przybylskiemu:
https://docs.google.com/document/d/1N_riYvcyV1E9LiWoA3zkuLNK_RrrAu6WMMbQXvWSzUs/edit?usp=sharing
 1. Organizatorzy „Różańca za Ojczyznę” serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Inowrocławia codzienne o godzinie 18.30 do Parafii Chrystusa Miłosiernego do uczestnictwa w modlitwie różańcowej w intencji naszej Ojczyzny. Będzie ona trwała nieprzerwanie przez 193 dni od 3 Maja – Święta Konstytucji i NMP Królowej Polski do 11 Listopada – Święta Niepodległości.
 2. Zachęcamy do nabycia Przewodnika katolickiego oraz dwumiesięcznika Misyjne Drogi. W naszej parafialnej gazetce są intencje Żywego Różańca na miesiąc maj.
 3. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jana Stępnia, Wojciecha Januszewskiego, Józefa Depta, Piotra Dzieciuchowicza i Zbigniewa Murlika. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!