Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 roku

 1. Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na Święta życzymy, aby radość Wielkanocy napełniła Wasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego!
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie liturgii Świętego Triduum Paschalnego: Nadzwyczajnym Szafarzom, Służbie Liturgicznej, Panom Kościelnemu oraz Organiście. Dziękujemy za wszystkie ofiary na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego. Dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji. Dziękujemy za życzenia i modlitwy! Szczególnie dziękujemy Księżom Ks. Marcinowi Przybylskiemu i Ks. Marcinowi Łojko za przygotowane liturgie, za ich przewodniczenie a ks. Marcinowi Łojko za trud włożony w wystrój kościoła i kaplicy.
 3. W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie przez cały rok w różnej formie ubogich rodzin w naszej parafii. Z serca dziękujemy również wszystkim Wolontariuszom Caritas za pracę na rzecz dzieł miłosierdzia. Bóg zapłać!
 4. W Poniedziałek Wielkanocny Wolontariusze naszego Parafialnego Zespołu Caritas po raz pierwszy przyłączą się do ogólnopolskiej akcji: „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi”. Akcja ma na celu zapobieganie marnowaniu jedzenia, bowiem w Polsce wyrzucamy do śmietników ok. 9 mln ton żywności rocznie i w dużej mierze dzieje się to właśnie po świętach. Dlatego w dniu 22 kwietnia (poniedziałek wielkanocny) w godzinach 18.00-20.00 oraz 23 kwietnia (wtorek po świętach) w godzinach 16.00-19.00 będzie można przywieźć posiłki do Punktu Parafialnego Zespołu Caritas działającego przy naszej parafii (wejście od ul. Ks. Ziarniaka). Przyjmujemy to co gości na świątecznym stole: sałatki, mięso, pieczywo, ciasta ale też produkty długoterminowe. Jeżeli mamy wątpliwości, czy jakiś produkt nadaje się jeszcze do zjedzenia, zadajmy sobie pytanie czy podalibyśmy ten posiłek naszym bliskim. Zapraszamy do włączenia się w tę akcję!
 5. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego są o godzinie: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00; nie ma Mszy św. o godzinie 8.00.
 6. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. są według porządku niedzielnego, o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i o 17.00. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone zostają na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 7. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 8. W czwartek 25 kwietnia o godzinie 9.00 będzie dodatkowa Msza św. na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki do grobu Św. Wojciecha – do wspólnej modlitwy z pielgrzymami serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą sobotę i niedzielę w Gnieźnie uroczystości odpustowe ku czci Św. Wojciecha, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. Z Inowrocławia w niedzielę jedzie autokar na te Uroczystości – chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.
 10. Ze względu na różnicę w liczeniu czasu, za tydzień obchodzona będzie Wielkanoc w Kościołach Wschodnich, w tym w Kościele Grekokatolickim. Uroczysta Msza Św. Wielkanocna w rycie greckokatolickim, w języku ukraińskim sprawowana będzie przez Ks. Romana Narytnyka o godzinie 9.00 w kaplicy; tak więc za tydzień w niedzielę nie będzie Mszy Św. w języku ukraińskim o godzinie 18.00 lecz o 9.00. Ks. Roman prosi o przekazanie tej informacji ukraińskim sąsiadom czy współpracownikom – za pomoc w przekazaniu tej informacji składa serdeczne podziękowanie. Tel. kontaktowy do ks. Romana: 889 121 766.
 11. Za tydzień druga Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia ks. kan. Paweł Kowalski zaprasza do kościoła Chrystusa Miłosiernego na Uroczystości Odpustowe o godzinie 15.00.
 12. Ze względu na liczne zapytania dotyczące terminów I. Komunii Świętych w naszej parafii w kolejnych latach, przypominamy ogólną zasadę: I. Komunia Św. jest co roku w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego – jest to tydzień przed naszym odpustem parafialnym w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. W dobie Internetu bardzo prosto można znaleźć datę I. Komunii Św. wpisując w jakąkolwiek wyszukiwarkę: Wniebowstąpienie Pańskie i rok, który nas interesuje. W naszej parafii istnieje również możliwość tzw. wczesnej Komunii Św. młodszych dzieci – więcej szczegółów o takiej możliwości u Ks. Marcina Przybylskiego.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Danutę Graczyk oraz Bogumiła Ławniczaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!