II. Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia 2019 roku

 1. Dzisiaj II. Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia ks. kan. Paweł Kowalski zaprasza do kościoła Chrystusa Miłosiernego na Uroczystości Odpustowe o godzinie 15.00.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii kolejny raz ks. Mariusza Marszałka, propagatora kultu Miłosierdzia Bożego. Tym razem ks. Mariusz przybywa do nas z wystawą pt. „Wilno – miasto miłosierdzia”. Była ona przedstawiana także m.in. w Senacie RP. Ekspozycja przybliża najważniejsze miejsca w Wilnie i jego okolice związane z Miłosierdziem Bożym oraz postaciami głoszącymi prawdę o miłosierdziu – św. Janem Pawłem II, św. siostrą Faustyną Kowalską i bł. ks. Michałem Sopoćko. Pomysłodawcą wystawy jest ks. Mariusz Marszałek. Ekspozycja została przygotowana przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska z Wilna. Po Mszach św. zapraszamy do jej obejrzenie. Ks. Mariusz będzie głosił homilie oraz rozprowadzał materiały związane z kultem Miłosierdzia Bożego; będzie można także złożyć ofiary na działalność duszpasterską OO. Palotynów, którzy m.in. prowadzą sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie.
 3. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej będą w dni powszednie o godzinie 17.30 a 3 maja oraz w niedziele o godzinie 16.30. Jeśli Msza św. w dni powszednie o godzinie 17.00 zakończy się wcześniej, to i tak nabożeństwa będziemy rozpoczynać punktualnie o godzinie 17.30, dlatego przychodzących na nabożeństwa prosimy o poczekanie na zakończenie wcześniejszej Mszy św. albo na bardzo dyskretne wchodzenie do kościoła, aby nie przeszkadzać w uczestniczeniu we Mszy św. o godzinie 17.00.
 4. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu będą według porządku niedzielnego, tzn. o godzinie 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Msza św. w czwartek o godzinie 18.00 również będzie z tej Uroczystości.
 5. 3 maja – w I. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.
 6. Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie przy kawie do Sali Konferencyjnej członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Żywego Różańca, Adoratorek NSPJ, Panie z Diakonii Domu Bożego oraz Kaplicy w sobotę 4 maja po Mszy św. o godzinie 8.00.
 7. Z posługą sakramentalną do swoich chorych ks. Marcin Przybylski oraz ks. Marcin Łojko udadzą się w I. sobotę miesiąca (4 maja) od godziny 8.00. Ks. Proboszcz uda się do swoich chorych w kolejną sobotę (11 maja) od godziny 8.00.
 8. Kustosz Kalwarii w Pakości zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Znalezienia Krzyża Świętego. Uroczysta suma odpustowa na Wzgórzu Kalwaryjskim w Pakości z uczczeniem Relikwii Krzyża Świętego w przyszłą niedzielę, 5 maja o godzinie 12.00.
 9. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną. Na Mszach św. homilie będzie głosił ks. Grzegorz Pawlaczyk, który był kiedyś wikariuszem naszej parafii. Ks. Grzegorz pracuje obecnie w Rumunii – po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć jego działalność misyjną ofiarami do puszek. Za wszystkie ofiary już dziś ks. Grzegorz składa serdeczne Bóg zapłać!
 10. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – obecny numer poświęcony jest Miłosierdziu Bożemu. Jest także nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się – w tym numerze m.in. o niezwykłych dowodach zmartwychwstania Chrystusa.
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Helenę Książkiewicz, Marzennę Boda oraz Urszulę Mierzwińską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!