5. Niedziela Wielkiego Postu – 07 kwietnia 2019 r.

1.  Zachęcamy do udziału w ostatnich już nabożeństwach wielkopostnych (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– W piątek 12 kwietnia będzie tylko jedna Droga Krzyżowa – ulicami naszej Parafii – po wieczornej Mszy św. o godzinie 18.30. Serdecznie na nią zapraszamy!

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 16.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty i na budowę Grobu Pańskiego).

2.  Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w dzisiejszą niedzielę 7 kwietnia po Mszy św. o godzinie 11.00 w kaplicy. Obecność obowiązkowa!

3.  Spowiedź św. wielkanocna w naszej parafii będzie w sobotę 13 kwietnia w godzinach:

– od 15.00 do 16.00,

– od 16.30 do 18.00,

– od 19.00 do 19.30.

Harmonogram spowiedzi św. wielkanocnej – także w innych parafiach dekanatu Inowrocław I. – wydrukowany jest w „Płomieniu Ducha na niedzielę. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę oraz w Święta okazji do spowiedzi św. nie będzie. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni moment!

4. „Teologia przy kawiebędziew piątek po Drodze Krzyżowej ulicami parafii na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy!

5. Prosimy o zgłaszanie chorych spoza stałej listy do Komunii św. wielkanocnej. Nawiedzimy ich z Komunią św. wielkanocną w najbliższą sobotę 13 kwietnia od godziny 8.00. Ks. Proboszcz i ks. Marcin Przybylski nawiedzą swoich chorych również w najbliższą sobotę.

6. W tym tygodniu – z powodu nawiedzenia chorych oraz spowiedzi – biuro parafialne w sobotę będzie nieczynne. W Wielkim Tygodniu biuro parafialne będzie czynne jedynie we wtorek.

7.  W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm oraz procesja na rozpoczęcie Mszy św. o godzinie 11.00 – poświęcenie palm oraz rozpoczęcie procesji przy zakrystii od ul. Ks. Ziarniaka.

8.  Biblioteka Parafialna będzie czynna w przyszłą niedzielę po mszach św. przedpołudniowych.

9. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, składka inwestycyjno-remontowa na potrzeby naszej parafii.

10. W Niedzielę Palmową (14 kwietnia) przypada 34. Światowy Dzień Młodzieży. Ksiądz Prymas zachęca młodych, aby gromadzili się razem ze swymi duszpasterzami przy Chrystusie i w łączności z papieżem. W związku z tym MŁODZIEŻ zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym wyjeździe na Misterium Męki Pańskiej do Kruszwicy. Wyjazd poprzedzi Msza św. w intencji młodzieży w naszym kościele o godzinie 17.00, na którą w sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania (wszystkie roczniki). Bezpośrednio po Eucharystii wyjazd do Kruszwicy. Powrót około godziny 21.00. Zapisy wyłącznie przez formularz elektroniczny do 10 kwietnia lub do zamknięcia listy. Link do formularza: https://link.do/OEsVG

11. Młodzież zapraszamy również do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Gniezna na Uroczystości św. Wojciecha, która potrwa od 25 do 28 kwietnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Oto ja – misjonarz”. Zapisy do 23 kwietnia (do południa) wyłącznie przez formularz elektroniczny. Koszt uczestnictwa: 55 zł. Link do formularza i szczegóły pielgrzymki: https://link.do/KvSfH

12. Parafia Chrystusa Miłosiernego organizuje pielgrzymkę do Grecji – śladami Św. Pawła w dniach od 09 do 20 września. Szczegóły u ks. Pawła Kowalskiego proboszcza parafii Chrystusa Miłosiernego i na stronie internetowej parafii www.chrystusmilosierny.pl Zapisy do 15. kwietnia.

13. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. W obecnym numerze przeczytamy m.in. o Liście społecznym Episkopatu: „O ład społeczny dla wspólnego dobra”.

14. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Halinę Bronkę, Helenę Marszałowską, Gabrielę Pawłowską, Szymona Wojtysiaka oraz Zbigniewa Pniewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!