4. Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.

 1. W piątek i sobotę nasz Parafialny Zespół „Caritas” prowadził zbiórkę żywności dla potrzebujących w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas: TAK, POMAGAM! Ponad 100 młodych wolontariuszy wraz z wolontariuszami PZC prowadziło zbiórkę żywności w 7 marketach na terenie naszego miasta. Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za trud pracy i złożone dary na rzecz potrzebujących składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych

(można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

Drogi Krzyżowe w piątki po Mszach św. o godzinie 8.00 i o 17.00.

Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

 1. Od poniedziałku 1 do środy 3 kwietnia potrwają rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych oraz dla klasy III. gimnazjalnej. Rekolekcje prowadzi Sławomir Szustak z Radomia. Godziny spotkań rekolekcyjnych w kościele w poniedziałek, wtorek i środę będą takie same:

godz. 9.00 – klasy 7, 8 i III gimnazjum;

godz. 10.30 – klasy 4, 5 i 6;

godz. 12.00 – klasy 1, 2 i 3 oraz według uznania rodziców dla dzieci z przedszkoli i „0”.

Jednocześnie przypominamy, że każdy uczeń bierze udział w rekolekcjach w swojej parafii.

Ze względu na trwające również rekolekcje parafialne, prosimy klasy 7, 8 i III gimnazjum o nie wchodzenie do kościoła przed zakończeniem Mszy św. o godzinie 8.00.

 1. Od dzisiaj rozpoczyna się również druga tura rekolekcji parafialnych dla dorosłych. Zapraszamy na Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 8.00 i 18.00. W ramach rekolekcji parafialnych zapraszamy na naukę rekolekcyjną:

– rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek po Mszy św. wieczornej,

– rodziców kandydatów do bierzmowania (kl. VII, VIII i III gimnazjalnych) we wtorek po Mszy św. wieczornej.

– W środę na Msze św. zapraszamy szczególnie osoby w podeszłym wieku oraz chore – w czasie Mszy św. będziemy udzielali sakramentu chorych. W tym okresie bezpośredniego już przygotowania się do Świąt Wielkanocnych prosimy szczególnie osoby borykające się z krzyżem choroby o skorzystanie z tego daru sakramentu chorych.

 1. Tych chorych, którzy nie są w stanie dotrzeć do kościoła, prosimy o zgłaszanie do Komunii św. wielkanocnej. Nawiedzimy ich z Komunią św. wielkanocną 13 kwietnia – w sobotę przed Niedzielą Palmową od godziny 8.00.

 

 1. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego pod chórem.
 2. W tym miesiącu – z powodu trwających rekolekcji – nabożeństwo do Św. Brata Alberta w I. wtorek miesiąca oraz w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będą po Mszy św. o godzinie 17.00.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 4. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania szczególnie dzieci i młodzież od godziny 16.30.
 5. W sobotę 6 kwietnia z okazji I. soboty miesiąca Ks. Marcin Łojko nawiedzi swoich chorych od godziny 8.00. Ks. Proboszcz oraz Ks. Marcin Przybylski nawiedzą swoich chorych w kolejną sobotę 13 kwietnia od godziny 8.00.
 6. Kandydatów do bierzmowania z grup św. Jana Chrzciciela, św. Wojciecha, św. Jacka Odrowąża i św. Urszuli Ledóchowskiej zapraszamy na spotkanie formacyjne w poniedziałek 1 kwietnia o godzinie 18.45 do kaplicy. Kandydatów z grup św. Filipa Nereusza, św. Jana Pawła II i bł. Karoliny Kózkówny we wtorek 2 kwietnia o godzinie 18.45 do kaplicy. Kandydatów z klas III. gimnazjalnych (wszystkie grupy) w środę 3 kwietnia o godzinie 18.45 do kaplicy. Wszystkich kandydatów prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy.
 7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę 7 kwietnia po Mszy św. o godzinie 11.00 w kaplicy. Obecność obowiązkowa!
 8. W najbliższy piątek nie będzie „Teologii przy kawie”.
 9. Nie wszyscy mogli wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, ale zbliża się Niedziela Palmowa (14 kwietnia), w którą gromadzimy się jako młody Kościół w jedności z papieżem i naszym biskupem. W związku z tym w Niedzielę Palmową zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w bezpłatnym wyjeździe na Misterium Męki Pańskiej do Kruszwicy. Wyjazd poprzedzi Msza św. w intencji młodzieży w naszym kościele o godzinie 17.00. Po Eucharystii (ok. godziny 18.30) wyjazd do Kruszwicy. Powrót ok. 21.00. Zapisy wyłącznie przez formularz elektroniczny do 10 kwietnia lub do zamknięcia listy. Link do formularza: https://link.do/OEsVG
 10. Młodzież zapraszamy również do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Gniezna na Uroczystości św. Wojciecha, która potrwa od 25 do 28 kwietnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Oto ja – misjonarz”. Zapisy do 23 kwietnia (do południa) wyłącznie przez formularz elektroniczny. Koszt uczestnictwa: 55 zł. Link do formularza i szczegóły pielgrzymki: https://link.do/KvSfH
 11. Kinomax Inowrocław zaprasza na film o Św. Siostrze Faustynie „Miłość i Miłosierdzie”. Godziny seansów na stronie internetowej: kinomax.info.pl
 12. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Helenę Boguszyńską, Władysława Zarzecznego oraz Tadeusza Dudka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!