Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 14 kwietnia 2019 r.

1.Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godzinie 16.00.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca: składka inwestycyjno-remontowa na potrzeby naszej parafii.

3. Biblioteka Parafialna czynna jest  dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych.

4. W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę okazja do spowiedzi świętej od godziny 16.30 do 17.00 i od 17.30 do 18.00. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę oraz w Święta okazji do spowiedzi św. nie będzie.

5. W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii – w Katedrze w Gnieźnie o godzinie 10.00 zostanie odprawiona Msza św. Krzyżma.

W naszej Parafii Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, która będzie w kaplicy i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W Wielki Czwartek na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej będziemy się modlić w sposób szczególny w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Zapraszamy na nią dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. i ich bliskich.

6. W Wielki Piątek – dzień męki Chrystusa – możliwość adoracji Chrystusa w Ciemnicy od godziny 7.00.

Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. W Wielki Piątek nie ma możliwości uzyskania dyspensy od tych obowiązków.

7. W Wielką Sobotę możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godziny 7.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w kościele co godzinę od godziny 10.00 do 15.00; w Marulewach przy figurze o godzinie 10.00, w Trzaskach w świetlicy o godzinie 10.30. Ofiary składane w trakcie poświęceń pokarmów przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne parafii.

8. Parafialny Zespół Caritas w Wielką Sobotę przy poświęceniu pokarmów będzie rozprowadzał świeże chlebki na stół wielkanocny oraz świece. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla potrzebujących naszej Parafii. Za wszelkie ofiary składane do puszek w kaplicy i w kościele, za świece oraz za chlebki wielkanocne składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. Wielką Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę rozpoczniemy o godzinie 20.00. Na liturgię zapraszamy ze świecami. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie Mszy Świętej Wigilii Paschalnej Procesja rezurekcyjna.

10. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będą o godzinie: 7.00 – Msza św. Rezurekcyjna, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00; nie ma Mszy św. o godzinie 8.00. W II. Święto Msze św. będą tak, jak w każdą niedzielę, o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00.

11. W Wielkim Tygodniu biuro parafialne będzie czynne jedynie we wtorek od godziny 17.00 do 17.50.

12. Dzisiaj w Niedzielę Palmową przypada 34. Światowy Dzień Młodzieży – młodzież, która się zapisała, wyjeżdża na Misterium Męki Pańskiej do Kruszwicy. Wyjazd poprzedzi Msza św. w intencji młodzieży w naszym kościele o godzinie 17.00, na którą w sposób szczególny zapraszamy wszystkie roczniki kandydatów do bierzmowania.

13. Młodzież zapraszamy również do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Gniezna na Uroczystości św. Wojciecha od 25 do 28 kwietnia. Zapisy do 23 kwietnia przez formularz elektroniczny. Koszt uczestnictwa: 55 zł. Link do formularza i szczegóły pielgrzymki: https://link.do/KvSfH

14. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. W obecnym numerze m.in. o tradycjach Wielkiego Tygodnie; panie znajdą przepis na wielkanocny pasztet.

15. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jadwigę Szafrańską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!