8. Niedziela Zwykła – 03. marca 2019 roku

 1. Po Mszach św. rozprowadzamy książeczkę pt. „40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny” w cenie 3 zł. Książeczka przypomina dodatek do Przewodnika Katolickiego.
 2. Przygotowanie do sakramentu Bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się w parafii Świętego Krzyża w dzisiejszą niedzielę 3 marca o godzinie 15.00 w salce parafialnej w budynku plebanii.
 3. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony, polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 4. Przypominamy, iż Parafialny Punkt Caritas czynny jest w każdą sobotę od godziny 12.00 do 13.00.
 5. W środę, 06 marca, przypada Popielec i rozpoczyna się Wielki Post. Na znak pokuty tego dnia przyjmujemy popiół na nasze głowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową będą o godzinie: 9.00, 10.30, 16.30, 18.00 i 19.30. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Post ścisły polega na tym, że wolno najeść się jeden raz do syta, a dwa razy lekko się posilić. Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. W Środę Popielcową nie ma dyspensy od tych obowiązków.
 6. Przypominamy o bardzo ważnym uczynku chrześcijańskim, jakim jest jałmużna wielkopostna. W kaplicy wieczystej adoracji i w kościele można składać ofiary do skarbonek. Od Środy Popielcowej nasz Parafialny Zespół Caritas, na podobieństwo Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, będzie rozprowadzał także świece. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym.
 7. W Środę Popielcową rozpoczynamy pierwszą turę naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które poprowadzi ks. dr hab. Henryk Nadrowski, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, historyk sztuki. Druga tura rekolekcji będzie w związku z rekolekcjami szkolnymi.

 

 

 

 

 

Program rekolekcji:

Środa Popielcowa oraz I. Niedziela Wielkiego Postu: nauki na wszystkich Mszach Świętych dla wszystkich.

Czwartek: nauki dla wszystkich na Mszach Świętych o godzinie 8.00 i 18.00.

Piątek: nauki dla wszystkich w formie Drogi Krzyżowej po Mszach św. o godzinie 8.00 i o 18.00.

Sobota: na Mszę św. o godzinie 8.00 zapraszamy szczególnie członków wszystkich ruchów i stowarzyszeń parafialnych – zarówno starszych jak i młodych.

Ofiary z tacy w czwartek, piątek i sobotę przeznaczone zostaną dla Rekolekcjonisty.

 1. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Drogi Krzyżowe w piątki: w tym tygodniu dla wszystkich po Mszy św. o godzinie 8.00 i o 18.00. W pozostałe piątki Wielkiego Postu drogi krzyżowe będą po Mszy św. o godzinie 8.00 i 17.00.

Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

 1. Duszpasterstwo Młodych zaprasza na Teologię przy kawie w piątek o godzinie 19.00 na plebanii.
 2. Z posługą sakramentalną do chorych w sobotę 9 marca ks. Marcin Łojko uda się od godziny 8.00.
 3. Chłopców i dziewczynki pragnących służyć w charakterze ministranta/ministrantki bądź lektora/lektorki zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę o godzinie 10.00 do Sali konferencyjnej.
 4. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 5. Biblioteka Parafialna czynna będzie za tydzień po Mszach św. przedpołudniowych.
 6. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne we wtorek oraz czwartek; w sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego”. Jest także nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się” – w nim m.in. artykuł o cudownych wydarzeniach, które dokonały się w wyniku współpracy lekarki ze świętymi, a także relacje osób, które doświadczyły śmierci klinicznej.
 8. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Wacławę Świątkowską oraz Grażynę Marciniak-Węgielewską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!