3. Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych

(można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

Drogi Krzyżowe w piątki po Mszach św. o godzinie 8.00 i o 17.00.

Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

  1. W najbliższy poniedziałek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to także Dzień Świętości Życia. Tego dnia zapraszamy na Mszę Święte o godzinie 8.00, 17.00 i 18.00 do kościoła, w czasie których osoby chętne mogą przyjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Przez dziewięć miesięcy odmawiana każdego dnia jedna dziesiątka różańca jest modlitewnym wsparciem dziecka poczętego i jego Matki.
  2. W piątek nie będzie spotkania „Teologia przy kawie”.
  3. W kaplicy i w kościele można składać ofiary do skarbonek. Nasz Parafialny Zespół Caritas, na podobieństwo Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom, rozprowadza także świece. Zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc potrzebującym.
  4. W przyszłym tygodniu (od poniedziałku 1 do środy 3 kwietnia) potrwają rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych oraz dla klasy III. gimnazjalnej. Program rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę będzie taki sam:

godz. 9.00 – klasy 7, 8 i III gimnazjum;

godz. 10.30 – klasy 4, 5 i 6;

godz. 12.00 – klasy 1, 2 i 3.

Jednocześnie przypominamy, że każdy uczeń bierze udział w rekolekcjach w swojej parafii.

  1. Od przyszłej niedzieli 31 marca będzie również druga tura rekolekcji parafialnych dla dorosłych.
  2. Przypominamy, iż w nocy z soboty na niedzielę – z 30 na 31 marca – nastąpi zmiana czasu na letni, tzn. przesuwamy zegarek o jedną godzinę do przodu.
  3. Biuro parafialne w najbliższy wtorek 26 marca będzie nieczynne.
  4. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
  5. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Halinę Lis, Marię Kubicką oraz Zygfryda Frankowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!