1. Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

 1. Kończymy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadził ks. dr hab. Henryk Nadrowski. Dziękujemy ks. Profesorowi za podjęty trud i życzymy szczególnego Bożego wsparcia w jego pracy naukowej oraz w duszpasterstwie.
 2. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Biblioteka Parafialna czynna jest dzisiaj (niedziela) po Mszach św. przedpołudniowych.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

Drogi Krzyżowe dla wszystkich w piątki po Mszach św. o godzinie 8.00 i o 17.00.

Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

 1. Przypominamy o jałmużnie wielkopostnej. W kaplicy i w kościele można składać ofiary do skarbonek. Nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza także świece-cegiełki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym.
 2. Kandydatów do bierzmowania z grup: św. Eliasza, św. Pawła Apostoła, św. Dominika i św. Katarzyny Sieneńskiej zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 12 marca o godzinie 18.45 do kaplicy. Kandydatów z grup: św. Serafina z Sarowa, św. Maksymiliana Marii Kolbego i bł. Jerzego Popiełuszki w środę 13 marca o godzinie 18.45 do kaplicy. Wszystkie grupy prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy.
 3. Teologia przy kawie” w piątek 15 marca rozpocznie się półgodzinną adoracją w kaplicy o godzinie 19.30, a po niej spotkanie na plebanii. Na adorację zapraszamy wszystkich chętnych.
 4. W przyszłą niedzielę dzień modlitw w intencji misjonarzy. Po Mszach św. zbiórka do puszek w celu realizacji projektów misyjnych w ramach dzieła pomocy Ad Gentes.
 5. Klerycy Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie w czasie Wielkiego Postu będą przygotowywali cykl rozważań wielkopostnych pt. DROGA. Filmiki będą ukazywały rożne postacie, które Jezus spotyka podczas drogi na Golgotę. Pokazanie ich dylematów i wewnętrznych rozterek pomoże w odkrywaniu wskazówek dla naszego życia. Szczegóły i film promujący dostępne są na seminaryjnym Facebooku:

(https://www.facebook.com/seminariumgniezno/?fref=ts)

oraz stronie internetowej: www.archidiecezja.pl

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika katolickiego. Jest także nowy numer Misyjnych dróg.
 2. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Mirosławę Molendę, Henryka Tańskiego oraz Mirosława Janowczyka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!