7. Niedziela Zwykła – 24 lutego 2019 roku

  1. Kandydatów do bierzmowania z klas VII. i ich rodziców zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w środę 27 lutego o godzinie 19.00 kościele.
  2. „Teologia przy kawie” w piątek o godzinie 19.00 na plebanii – tematem spotkania będzie: „Jak dobrze przeżyć Wielki Post”.
  3. W tym tygodniu przypada I. piątek i I. sobota miesiąca. W I. piątek okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30. Po Mszy św. o godzinie 8.00 i 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Z posługą sakramentalną do chorych w I. sobotę miesiąca (2 marca) ks. proboszcz i ks. Marcin Przybylski udamy się od godziny 8.00. Ks. Marcin Łojko nawiedzi swoich chorych w kolejną sobotę 09 marca od godziny 8.00.
  5. Po Mszach św. rozprowadzamy książeczkę pt. „40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny”. Książeczka ma 152 strony, kosztuje 3 zł i przypomina dodatek do Przewodnika Katolickiego. A w niej: – modlitwa na każdy dzień – pytania do rachunku sumienia, oparte na nauczaniu papieża Franciszka – inspirująca myśl na temat postu, modlitwy lub jałmużny – teksty wprowadzające w dobre przeżywanie Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, uroczystości św. Józefa i Wielkiego Tygodnia – miejsce na zapiski i notatki.
  6. Parafia Św. Józefa organizuje pielgrzymkę do Wilna (Ostra Brama) i Rygi (Łotwa) w dniach od 15 do 19 lipca. Zebranie zainteresowanych osób odbędzie się w sobotę 2 marca o godzinie 11.00 w salce pod kościołem parafii Św. Józefa w Inowrocławiu. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 665 753 380.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego”.
  8. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Janinę Danielską, Halinę Pietrzak, Reginę Szydłowską oraz Zbigniewa Białeckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!