5. Niedziela Zwykła – 10 lutego 2019 roku

  1. W dzisiejszą niedzielę 10 lutego na Mszy św. o godzinie 11.00 modlimy się za Piotra Bartoszcze – jednego z pierwszych przywódców „Solidarności Rolników Indywidualnych” z okazji jego 35. rocznicy śmierci. Serdecznie na tę Mszę św. zapraszamy.
  2. Dzisiaj – w drugą niedzielę miesiąca – zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Biblioteka Parafialna czynna jest dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych.
  4. Jutro w poniedziałek – na pamiątkę pierwszego objawienia Najświętszej Maryi Panny w Lourdes 11 lutego 1858 r. – obchodzimy 27. Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na Msze św. o godzinie 8.00 i 18.00 szczególnie chorych i cierpiących. Będziemy się modlić w intencji wszystkich chorych naszej parafii. Msze św. w poniedziałek będą w kościele. W trakcie Mszy św. wszystkim chętnym udzielimy sakramentu chorych. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i wszystkich opiekujących się chorymi.
  5. W środę 13 lutego w naszej parafii wypada dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Chociaż w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu jest codziennie, to jednak w całej naszej Archidiecezji przez cały rok codziennie jest wyznaczona inna parafia, w której jest adoracja. Znajdźmy choć chwilę czasu w środę, aby nawiedzić Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i w ten sposób łączmy się z wszystkimi wiernymi naszej Archidiecezji w uwielbieniu Pana. Adoracja jest w dolnej kaplicy.
  6. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza na spotkanie „Teologia przy kawie” w piątek 15 lutego o 19.00 na plebanii. Gościem specjalnym będzie uczestnik Światowych Dni Młodzieży w Panamie!
  7. Kandydatów do bierzmowania z grup: św. Eliasza, św. Pawła Apostoła, św. Dominika i św. Katarzyny Sieneńskiej zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 12 lutego o godzinie 18.45 do kaplicy. Kandydatów z grup: św. Serafina z Sarowa, św. Maksymiliana Marii Kolbego i bł. Jerzego Popiełuszki zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę 13 lutego o 18.45 do kaplicy. Wszystkie grupy prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego”.
  9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Hildegardę Jędrzejczak, Urszulę Majer, Barbarę Klein, Alojzego Kaszaka, Zenona Wróblewskiego oraz Henryka Orczyka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!