Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli” – 6 stycznia 2019 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. U ministrantów można nabywać poświęcone kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji zasilą fundusz ministrancki. Uroczystość Objawienia Pańskiego w Kościele grekokatolickim jest – według kalendarza juliańskiego – Uroczystością Bożego Narodzenia. Po Mszy św. greckokatolickiej w języku ukraińskim o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie przy stole dla wiernych tego Kościoła. Msza św. greckokatolicka w niedzielę o godzinie 18.00 jest sprawowana w kaplicy.
 2. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 7 stycznia od godziny 17.00 do 18.00.
 3. Parafialny Zespół Caritas zaprasza w piątek 11 stycznia 2019 roku na godzinę 19.00 do swojej siedziby (wejście od ulicy ks. Ziarniaka) wszystkich młodych ludzi z Inowrocławia od 8 klasy SP i starszych pragnących zaangażować się w szeroko rozumiany wolontariat. Jeżeli pomimo ogromu codziennych obowiązków, masz jeszcze czas, ale przede wszystkim ochotę na dodatkową aktywność, wspieranie różnych inicjatyw, pomoc w organizowaniu zbiórek żywności, pomoc osobom starszym zapraszamy Cię do naszego teamu i stworzenia żywego centrum wolontariatu. Dołącz do naszego grona wolontariuszy i razem z nami organizuj rożne wydarzenia, imprezy i pomoc na terenie Inowrocławia.
 4. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony, polecanych przez parafian. Przypominamy, iż imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 5. Z powodu kolędy do 02 lutego w dni powszednie Msze św. są jedynie o godzinie 8.00 i 18.00 – Msze św. w dni powszednie są zasadniczo w kaplicy. Do zakończenia kolędy – czyli do 2 lutego – biuro parafialne czynne jest jedynie w soboty od godziny 11.00 do 12.00; pilne sprawy można załatwiać w zakrystii po Mszach św. porannych w dni powszednie, czyli około godziny 8.30 oraz po Mszach św. w niedzielę.
 6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Chrztu Pańskiego. Niedziela ta kończy okres Bożego Narodzenia. Chociaż tradycyjnie śpiewamy kolędy do 2 lutego, to jednak w tym czasie w liturgii będziemy rozważali publiczną działalność Chrystusa.
 7. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. Biblioteka Parafialna czynna będzie za tydzień po Mszach św. przedpołudniowych.
 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych, którzy z rożnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w grudniowym spotkaniu lub mają inne zaległości odbędzie się w czwartek 10 stycznia o godzinie 18.30 w kaplicy.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika katolickiego. W Płomieniu Ducha na niedzielę jest podany plan kolędy na najbliższy czas.
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Ewarystynę Hołówko-Filips. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!