II. NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 STYCZNIA 2019 ROKU

  1. Od wtorku 22 do niedzieli 27 stycznia w stolicy Panamy – wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem – będą się odbywały centralne uroczystości związane z 34. Światowymi Dniami Młodzieży. Tematem Dni są słowa Matki Bożej, zaczerpnięte z Ewangelii według św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38). Prośmy szczególnie w tych dniach Pana w intencji młodzieży całego świata, naszej Ojczyzny oraz parafii aby – tak jak Maryja – potrafiła swoim życiem odpowiadać Bogu „Fiat” – niech mi się stanie według słowa twego.
  2. W piątek 25 stycznia, w Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, kończy się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. Do 2 lutego biuro parafialne czynne jest w soboty od godziny 11.00 do 12.00. Pilne sprawy można załatwiać w zakrystiach po Mszach św. porannych w dni powszednie, czyli około godziny 8.30 oraz po Mszach św. w niedziele.
  4. Kolędę kończymy w sobotę 02 lutego. Jeśli ktoś z różnych powodów nie mógł przyjąć kolędy w normalnym terminie, a chciałby przyjąć kapłana, to prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii po Mszach Świętych najpóźniej do przyszłej niedzieli. Dodatkowe dni to środa i czwartek 30 i 31 stycznia.
  5. Parafia pw. Imienia NMP w Inowrocławiu (Ruina) od 4 do 15 czerwca 2019 r. organizuje pielgrzymkę do Medjugorie – San Giovanni Rotondo – Rzymu – do Świętego Antoniego w Padwie, na Kalemberg w Wiedniu oraz Św. Cyryla i Metodego w Verehladzie. Spotkanie organizacyjne w dzisiejszą niedzielę 20 stycznia o godzinie 13.00 w domu parafialnym parafii pw. Imienia Maryi Panny w Inowrocławiu, ul. bpa Laubitza 9. Szczegóły w naszej gazetce parafialnej.
  6. W przyszłą niedzielę 27 stycznia o godzinie 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej w Markowicach odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru z Markowic, bydgoskiego chóru ewangelickiego oraz męskiego zespołu śpiewu cerkiewnego z Poznania. Na koncert jest bezpłatny dojazd autobusem MPK z dwóch przystanków w Inowrocławiu: o godzinie 17.00 z przystanku na ul. Laubitza obok Bazyliki Mniejszej (kościół Ruina), a następnie z przystanku na ul. Niepodległości obok Urzędu Miasta. Powrót do Inowrocławia po koncercie około godziny 19.30.
  7. Zachęcamy do czytania Przewodnika katolickiego. Plan kolędy – już do końca – podany jest w Płomieniu Ducha na niedzielę.
  8. Plan kolędy na najbliższy tydzień:………
  9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Ksenię Harendę, Aleksandrę Kaszak, Reginę Gotówkę, Genowefę Jarecką, Halinę Wdowiak, Mariannę Jankowską-Matuszak oraz Czesława Niewiadomskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!