IV. Niedziela Adwentu 23 grudnia 2018 roku

 1. Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie”. Jeszcze w adwentowej refleksji, w skupieniu przy konfesjonale, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim Parafianom oraz Gościom składamy serdeczne życzenia, aby do każdego gorącego i otwartego serca przyszedł Pan i umocnił wszystkich swoim pokojem, byśmy go mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie niepokój. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
 2. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w dzieło Miłości Miłosiernej Caritas, poprzez przygotowanie paczek dla potrzebujących naszego wsparcia. W imieniu obdarowanych oraz naszym własnym składamy z serca płynące: Bóg zapłać! Jako proboszcz składam również podziękowania dla Ks. Marcina Łojko za całe dzieło naszego parafialnego Caritas oraz za przygotowanie kościoła na Święta; dla Ks. Marcina Przybylskiego za przeprowadzenie Rorat oraz za duchowe przygotowanie nas wszystkich do właściwego przeżywania sakramentu pokuty. Pod chórem oraz na stoliku przed kaplicą wyłożone są rachunki sumienia przez niego przygotowane – niech służą do jak najlepszego przygotowania się do spowiedzi.
 3. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. jedynie o godzinie 8.00 rano. Nie ma Mszy św. popołudniowych. O północy zapraszamy na tradycyjną Pasterkę. Składka z tacy podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 4. We wtorek, w Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) Msze święte są tak, jak w niedziele, tzn. o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. W I. Święto jest również Msza św. o godzinie 8.00! W środę, w Święto św. Szczepana (II. Święto – 26 grudnia) Msze św. są również według porządku niedzielnego. Składka z tacy z II. Święta jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. W II. Święto – 26 grudnia – mija piąta rocznica śmierci Ks. Prałata Franciszka Resiaka, pierwszego proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła. Za śp. Księdza Prałata będzie sprawowana Msza św. o godzinie 9.30.
 6. Spotkanie opłatkowe grup apostolskich parafii: Żywego Różańca, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Adoratorek Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Diakonii Domu Bożego oraz kaplicy będzie w sobotę 05 stycznia po Mszy św. porannej ok. godziny 8.30.
 7. W zakrystii można nabywać jeszcze poświęcone opłatki a pod chórem świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.
 8. W przyszłą niedzielę w liturgii Święto Świętej Rodziny.
 9. Z powodu kolędy, od czwartku 27 grudnia – do 02 lutego, w dni powszednie Msze św. będą jedynie o godzinie 8.00 i 18.00 – nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00. Do zakończenia kolędy biuro parafialne czynne będzie jedynie w soboty od godziny 11.00 do 12.00; pilne sprawy można załatwiać w zakrystii po Mszach św. porannych w dni powszednie, czyli około godziny 8.30 oraz po Mszach św. przedpołudniowych w niedzielę.
 10. Od czwartku 27 grudnia rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane „kolędą”. W tym roku nawiedzimy tę część parafii, w której nie byliśmy w ubiegłym roku. Dodatkowe nawiedzenie chętnych rodzin, z części ubiegłorocznej lub z tego roku, które nie będą mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, będzie w środę i czwartek 30 i 31 stycznia. W przyszłą niedzielę w naszym parafialnym pisemku będzie wydrukowany formularz zaproszenia na ten dodatkowy termin.
 11. Rodzice Mikołaja Grudnkowskiego, chłopca chorującego na białaczkę z parafii z Pierania, składają serdecznie podziękowania wszystkim za złożone ofiary na leki dla ich syna. Do puszek w ubiegłą niedzielę zebrali na ten cel: 5.510,00 zł.
 12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego obecny numer jest numerem podwójnym – ostatnim w tym roku z książeczką „5 minut z Bogiem” w cenie 10,00 zł. W naszym parafialnym pisemku Płomień Ducha na niedzielę podany jest plan kolędy na najbliższy czas.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Stefanię Ulatowską, Mariana Kalczyńskiego oraz Adama Trelę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!