III. Niedzielę Adwentu 16 grudnia 2018 roku

 1. Zachęcamy do udziału we Mszach św. roratnich o godzinie 18.00. Ostatnie Roraty są w piątek o godzinie 18.00.
 2. W tym tygodniu będzie możliwość skorzystania w naszej parafii z adwentowego sakramentu pokuty w ŚRODĘ, z zaproszonymi kapłanami z innych parafii: od godziny 15.00 do 16.00, od 16.30 do 18.00 i od 18.30 do 19.30. W pozostałe dni przed Wigilią będziemy spowiadali (jedynie kapłani z parafii): w czwartek i piątek: od godziny 16.30 do 17.00 i od 17.30 do 18.00; w sobotę: od godziny 17.30 do 18.00. Prosimy wszystkich, aby wykorzystać ten czas i nie czekać do ostatniej chwili na skorzystanie z Sakramentu Pokuty! Nie będzie okazji do spowiedzi w Wigilię!
 3. W związku ze spowiedziami w innych parafiach w tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie we wtorek i w czwartek; w sobotę biuro będzie nieczynne. Po Świętach do końca kolędy biuro parafialne będzie czynne jedynie w soboty; pilne sprawy będzie można załatwiać również po Mszach św. w zakrystii.
 4. Pod chórem nadal można nabywać świece Caritasu, a w zakrystii i w biurze parafialnym poświęcone opłatki.
 5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych (wszystkie grupy) odbędzie się we wtorek 18 grudnia o godzinie 19.00 w kaplicy.
 6. Kandydaci z klas VIII, którzy z różnych przyczyn nie mieli okazji uczestniczyć w spotkaniach w tym tygodniu, powinni nadrobić to w najbliższym tygodniu.
 7. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza na spotkanie „Teologia przy kawie” w piątek o godzinie 19.00 na plebanii.
 8. Spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów Grupy Niebieskiej w sobotę 5 stycznia o godzinie 19.00.
 9. W przyszły poniedziałek jest Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w Wigilię będzie jedynie o godzinie 8.00. Nie ma Mszy św. popołudniowych. O północy z poniedziałku na wtorek (z 24 na 25 grudnia) zapraszamy na tradycyjną Pasterkę.
 10. W przyszły wtorek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte w Boże Narodzenie tak, jak w niedziele, tzn. o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. W środę 26 grudnia, w święto św. Szczepana, Msze św. również według porządku niedzielnego.
 11. Z prośbą o pomoc zwrócili się do nas rodzice Mikołaja Grudnkowskiego, chłopca chorującego na białaczkę z parafii z Pierania. Pomimo długotrwałego leczenia chemioterapią, nastąpił nawrót choroby w wyniku czego Mikołaj oczekuje na przeszczep szpiku kostnego oraz podanie leku, który zdecydowanie przekracza możliwości finansowe rodziców i rodziny. Za zgodą ks. Prymasa dzisiaj po Mszach św. w naszej parafii jest przeprowadzana zbiórka do puszek na ten cel. Za złożone datki w imieniu rodziców składamy serdeczne podziękowania.
 12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Jest także nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Eleonorę Piotrowską oraz Józefa Pawłowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!