II. Niedziela Bożego Narodzenia – Święto Świętej Rodziny 30 grudnia 2018 roku

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Jutro natomiast kończymy Rok Pański 2018. Na ostatniej w tym roku Mszy Świętej o godzinie 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za łaski otrzymane w mijającym roku; po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pokutno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 2. We wtorek rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2019 i świętujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 1 stycznia jest także Światowym Dniem Modlitw o Pokój. Msze Święte w Nowy Rok będą o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Po Mszy Świętej o godzinie 9.30 będzie nabożeństwo na rozpoczęcie Nowego Roku. Msza Święta w poniedziałek o godzinie 18.00 jest również z tej Uroczystości.
 3. Z powodu kolędy do 2 lutego w dni powszednie Msze Święte są jedynie o godzinie 8.00 i 18.00 – nie ma Mszy Świętej o godzinie 17.00. Do zakończenia kolędy biuro parafialne czynne jest jedynie w soboty od godziny 11.00 do 12.00; pilne sprawy można załatwiać po Mszach Świętych porannych w dni powszednie, czyli około godziny 8.30 oraz po Mszach Świętych w niedzielę.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy Świętej porannej, za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 5. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej. Okazja do spowiedzi św. od godziny 17.30.
 6. Ze względu na kolędę w pierwszą sobotę miesiąca (5 stycznia) nie ma nawiedzenia chorych z posługą sakramentalną.
 7. Spotkanie opłatkowe grup apostolskich parafii: Żywego Różańca, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Adoratorek Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Diakonii Domu Bożego oraz kaplicy będzie w sobotę 5 stycznia po Mszy św. porannej około godziny 8.30. Spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów Grupy Niebieskiej o godzinie 19.00. Wszystkich członków tych Wspólnot serdecznie zapraszamy.
 8. W przyszłą niedzielę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. U ministrantów będzie można nabyć poświęcone kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji zasilą fundusz ministrancki. Uroczystość Objawienia Pańskiego w Kościele grekokatolickim jest – według kalendarza juliańskiego – Uroczystością Bożego Narodzenia. Po Mszy św. greckokatolickiej w języku ukraińskim o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie przy stole dla wiernych tego Kościoła. Msza św. greckokatolicka w niedzielę o godzinie 18.00 od ostatniej niedzieli jest sprawowana w kaplicy.
 9. Intencje Żywego Różańca na styczeń podane są w dzisiejszym numerze Płomienia Ducha na niedzielę.
 10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Zenonę Noskowicz, Barbarę Sikorzyńską oraz Edmunda Kowalskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
 11. Plan kolędy do najbliższej niedzieli (w Płomieniu Ducha na niedzielę, w gablotkach ogłoszeń oraz w internecie podany jest do soboty 12 stycznia):