II. Niedziela Adwentu – 09 grudnia 2018 roku

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach. Roraty w naszej parafii są sprawowane w kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 a w sobotę o godzinie 8.00. Od poniedziałku do piątku Msza św. o godzinie 17.00 sprawowana jest w kaplicy.
 2. Parafialny Zespół Caritas prowadzi Adwentową Akcję pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w nią. Wyjątkowo Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w ten poniedziałek 10 grudnia od godziny 17.00 do 18.00.
 3. W zakrystii lub w biurze parafialnym można zgłaszać chorych spoza stałej listy chorych, do których chodzimy w I. soboty miesiąca. Z posługą sakramentalną księża odwiedzą tych dodatkowych chorych w sobotę 15 grudnia od godziny 8.00.
 4. Biblioteka Parafialna czynna jest dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych.
 5. W dzisiejszą niedzielę zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Dzisiaj w II. niedzielę Adwentu – z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski – jest obchodzony w Kościele w Polsce po raz dziewiętnasty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. jest zbiórka do puszek na ten cel.
 7. Pod chórem można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a w zakrystii lub w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki.
 8. W piątek 14 grudnia nie odbędzie się spotkanie „Teologia przy kawie”.
 9. Piąte spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego w dzisiejszą niedzielę 09 grudnia o godzinie 19.00 w kaplicy. Ostatnie spotkanie w przyszłą niedzielę 16. grudnia o godzinie 19.00.
 10. Ojcowie Franciszkanie organizują pielgrzymkę do Włoch w dniach od 12 do 19 marca 2019 r. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii najpóźniej dzisiaj.
 11. Wiosną, z okazji Dnia Kobiet odbyło się w naszej parafii spotkanie, na którym różne służby przedstawiały stan bezpieczeństwa kobiet na terenie Inowrocławia. We wtorek 11 grudnia o godzinie 17.00 w Sali konferencyjnej naszej parafii odbędzie się druga część tego spotkania, tzw. Redebata społeczna, poświęcona bezpieczeństwu kobiet na terenie naszego miasta. Spotkanie będzie prowadzone przez Policję. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub biurze parafialnym chęć uczestnictwa w tym spotkaniu. Serdecznie na nie zapraszamy.
 12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Zofię Wabiszewską oraz Jerzego Bochat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Informacje o spotkaniach kandydatów do bierzmowania:

 

Kandydatów z grup św.  Jana Chrzciciela, św. Wojciecha, św. Jacka Odrowąża i św. Urszuli Ledóchowskiej zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 11 grudnia o godzinie 19.00 do kaplicy.

Kandydatów z grup św. Filipa Nereusza, św. Jana Pawła II i bł. Karoliny Kózkówny w środę 12 grudnia  o godzinie 19.00 do kaplicy.

Wszystkie grupy prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy.

 

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych (wszystkie grupy) odbędzie się w przyszły wtorek 18 grudnia o godzinie 19.00 w kaplicy. Jeśli komuś ten termin nie pasuje, powinien wybrać jedno ze spotkań, które odbędą się w bieżącym tygodniu.