I. Niedziela Adwentu 02 grudnia 2018 roku

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. W zakrystii i w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki (które dzisiaj święcimy na zakończenie każdej Mszy św.) w cenie 2 zł za komplet (w komplecie 3 duże opłatki i 2 małe). Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas” będą rozprowadzane przy wyjściu z kościoła przez Parafialny Zespół „Caritas” – małe świece w cenie 7 zł oraz kilka wzorów dużych w cenie 13 zł.
 2. Podobnie jak w roku ubiegłym od dzisiejszej niedzieli Parafialny Zespół „Caritas” rusza z kolejną edycją świątecznej paczki pod hasłem: “Być dobrym jak chleb“. Od dziś można zabierać z drzewka adwentowego serca z konkretną formą przygotowania paczki. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia tego dzieła miłosierdzia. Oprócz drzewka adwentowego do skarbon w kościele i w kaplicy można składać ofiary na ten cel. Ofiary za świece Caritasu ponad ustaloną cenę, również będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących. W najbliższy piątek oraz sobotę nasz Parafialny Zespół „Caritas” włączy się także w ogólnopolską akcję zbiórki żywności dla potrzebujących. Woluntariusze Parafialnego Zespołu „Caritas” będą w inowrocławskich „Lidlach”, niektórych „Biedronkach” oraz w „Kauflandzie”. Za wszystkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Parafialny Punkt „Caritas” czynny będzie w poniedziałek 3 grudnia od godziny 17.00 do 18.00.
 4. Do udziału we Mszach Świętych ku czci Matki Bożej w Adwencie, tzw. Roratach pod hasłem: „Z Duchem Twoim” zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie rodziny z dziećmi. Nauczanie roratnie będzie dedykowane w szczególny sposób młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Roraty w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Każdego dnia na zakończenie Mszy św. losować będziemy ikony Maryi Oblubienicy Ducha Świętego, które pielgrzymować będą po naszej parafii.
 5. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego pod chórem.
 6. We wtorek po Mszy św. o godzinie 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca w łączności z Mszami św., za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godzinie 17.00.
 9. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o godzinie 8.00 i 18.00. Na Mszy św. o godzinie 18.00 poświęcone i wręczone zostaną medaliki dzieciom pierwszokomunijnym. Na tej Mszy św. gościć będziemy s. Annę Głyżewską ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, które w sposób szczególny propagują cudowny medalik. Po Mszy św. s. Anna zbierać będzie do puszek ofiary na wincentyńskie dzieła miłosierdzia. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkie dzieci i czcicieli Matki Bożej! Msza św. w piątek o godzinie 18.00 również jest z tej Uroczystości.
 10. Teologia przy kawie w piątek o godzinie 19.00 na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy!
 11. Kandydaci do bierzmowania z klas VII, którzy nie uczestniczyli w ostatnim spotkaniu, proszeni są o skontaktowanie się z ks. Marcinem Przybylskim. Pozostali kandydaci mogą w zakrystii składać formularze zgłoszeniowe.
 12. Dodatkowe nawiedzenie chorych z okazji Świąt Bożego Narodzenia będzie w sobotę 15 grudnia. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych chorych do tego nawiedzenia w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 13. Biblioteka Parafialna czynna będzie za tydzień po Mszach św. przedpołudniowych.
 14. Za tydzień zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 15. Czwarte spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego w dzisiejszą niedzielę 02 grudnia o godzinie 19.00 w kaplicy. Kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę 09. grudnia o godzinie 19.00.
 16. Ojcowie Franciszkanie organizują pielgrzymkę do Włoch w dniach od 12 do 19 marca 2019 r. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza naszej parafii do przyszłej niedzieli 9 grudnia.
 17. Za tydzień w II. niedzielę Adwentu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce po raz dziewiętnasty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 18. Wiosną, z okazji Dnia Kobiet odbyło się w naszej parafii spotkanie, na którym różne służby przedstawiały stan bezpieczeństwa kobiet na terenie Inowrocławia. We wtorek 11 grudnia o godzinie 17.00 w Sali konferencyjnej naszej parafii odbędzie się druga część tego spotkania, tzw. Redebata społeczna, poświęcona bezpieczeństwu kobiet na terenie naszego miasta. Spotkanie będzie prowadzone przez Policję. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub biurze parafialnym chęć uczestnictwa w tym spotkaniu.
 19. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj dary na rzecz Sióstr Dominikanek prowadzących dom dla chłopców z niepełnosprawnościami w Broniszewicach.
 20. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Zachęcamy również do nabywania Małego Gościa Niedzielnego. W grudniowym numerze artykuły związane z tegorocznymi roratami i lampion do sklejenia.
 21. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Danielę Woźniak, Janinę Franków, Annę Danutę Siwę oraz Wojciecha Olbińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!