XXXII. Niedziela Zwykła – 11 listopada 2018 roku

 1. Obchodzimy dzisiaj 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msza św. w naszej parafii o godzinie 9.30 będzie/była sprawowana w intencji naszej Ojczyzny oraz za wszystkich, którzy oddali za nią swoje życie.Msza św. w kościele Zwiastowania NMP pod przewodnictwem bp. Bogdana Wojtusia o godzinie 10.30. Po Mszy św. w kościele Zwiastowania NMP przejście pod pomnik Powstańców Wielkopolskich gdzie odbędzie się manifestacja patriotyczna.
 2. Za przyczyną św. Marcina z Tours modlimy się dzisiaj także w intencji ks. Marcina Łojko i ks. Marcina Przybylskiego z okazji ich imienin. Wspólna modlitwa w ich intencji na Mszy św. o godzinie 9.30 i 12.30.
 3. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczamy na cele inwestycyjne parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 4. Biblioteka Parafialna czynna jest dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych.
 5. W poniedziałek zapraszamy dzieci na spotkania z Siostrą Dominikanką Angelą. Spotkania będzie o godzinie 17.00 w bibliotece.
 6. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza na spotkanie „Teologia przy kawie” w piątek o godzinie 19.00 na plebanii.
 7. W sobotę 17 listopada przypada w naszej parafii drugi dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach całodziennych adoracji w naszej Archidiecezji. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w naszej kaplicy od godziny 8.30 do 17.00. W naszej parafii całodzienna adoracja jest codziennie, jednakże zapraszamy szczególnie w sobotę, aby modlitewnie łączyć się z naszym Kościołem diecezjalnym.
 8. Kandydatów do bierzmowania z grup: św. Jana Chrzciciela, św. Wojciecha, św. Jacka Odrowąża i św. Urszuli Ledóchowskiej zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę 14 listopada o godzinie 18.45 do kaplicy. Kandydatów z grup: św. Filipa Nereusza, św. Jana Pawła II i bł. Karoliny Kózkówny w czwartek 15 listopada o godzinie 18.30 do kaplicy. Wszystkie grupy prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy.
 9. Kurs przedmałżeński w przyszłą niedzielę 18 listopada o godzinie 19.00 w kaplicy. W dzisiejszą niedzielę kursu nie ma.
 10. W tym roku mija 25. rocznica powstania Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Z tego tytułu w przyszłą sobotę 17 listopada 2018 r. w Gnieźnie odbędą się główne uroczystości rocznicowe. Wyjazd do Gniezna autokarem sprzed plebanii Parafii Chrystusa Miłosiernego o godzinie 8.oo powrót do godziny 17.oo. Zapisy w parafii Chrystusa Miłosiernego u ks. kan. Pawła Kowalskiego. Zapraszamy szczególnie członków Stowarzyszenia do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
 11. W przyszłą niedzielę 18 listopada będziemy gościli w naszej parafii Ojca Oblata z Laskowic, który wygłosi homilie oraz tradycyjnie będzie rozprowadzał kalendarze oblackie. Ofiary za kalendarze przeznaczone są na dzieła prowadzone przez Ojców Oblatów, którzy przez wiele lat byli kustoszami Sanktuarium w Markowicach.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy kilka ciekawych artykułów z okazji 100-lecia niepodległości. Jest także dwumiesięcznik Misyjne Drogi.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Marię Wiśniewską oraz Marię Cieślę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!