XXXI. Niedziela Zwykła – 04 listopada 2018 roku

 1. W czwartek 08 listopada zakończymy Wymienianki jednorazowe. Modlitwa różańcowa za zmarłych jest codziennie do czwartku o godzinie 7.30 i 17.30. Dziękujemy Parafianom za świadectwo pamięci o zmarłych, za wspólną modlitwę i za złożone ofiary. Można jeszcze złożyć Wymienianki roczne, którymi zaczniemy modlić się według nowego formularza od niedzieli 18 listopada.
 2. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 05 listopada od godziny 17.00 do 18.00.
 3. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego na stoliku pod chórem.
 4. Od poniedziałku 5 listopada zapraszamy dzieci na spotkania z Siostrą Dominikanką Angelą, która zastąpiła Siostrę Barbarę. Tak, jak w ubiegłym roku, spotkania będą odbywały się w poniedziałki o godzinie 17.00 w bibliotece.
 5. Wszystkich chętnych zapraszamy na warsztat Modlitwy Jezusowej w piątek 9 listopada o godzinie 18.30 w kaplicy. Młodzież po warsztacie zapraszamy na „Teologię przy kawie” na plebanię.
 6. W przyszłą niedzielę 11 listopada obchodzimy 100.Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msza św. w naszej parafii o godzinie 9.30 będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny oraz za wszystkich, którzy oddali za nią swoje życie.Msza św. w kościele Zwiastowania NMP pod przewodnictwem bp. Bogdana Wojtusia o godzinie 10.30. Po Mszy św. w kościele Zwiastowania NMP przejście pod pomnik Powstańców Wielkopolskich gdzie odbędzie się manifestacja patriotyczna.
 7. Z okazji tej czcigodnej rocznicy zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego z dziećmi z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Jagiellonka, Przedszkola „Piastuś” oraz naszego Przedszkola „Duszek” na placu przed kościołem (przy krzyżu) w piątek, dnia 09 listopada o godzinie 11.11. Dzieci serdecznie zapraszają.
 8. Za przyczyną św. Marcina z Tours w niedzielę będziemy się modlić także w intencji ks. Marcina Łojko i ks. Marcina Przybylskiego z okazji ich imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji na Mszy św. o godzinie 9.30 i 12.30.
 9. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.
 10. Za tydzień ofiary z tacy przeznaczamy na cele inwestycyjne parafii.
 11. W dzisiejszą niedzielę (4 listopada) rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie dzisiaj o godzinie 19.00 w kaplicy.
 12. Bracia Kapucyni z Mogilna i mieszkańcy Dąbrówki zapraszają na uroczystości ku czci bł. Karoliny Kózkówny. Wyjazd w sobotę 10 listopada o godzinie 8.45 sprzed naszego kościoła. Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny do 8 listopada (link: https://tiny.pl/gzs8n). Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych oraz u Ks. Marcina Przybylskiego.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika Katolickiego.
 14. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Stanisławę Lauer, Marię Urbańską oraz Danutę Dziennik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!