Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 25 listopada 2018 roku

 1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po Mszy św. o godzinie 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i akt oddania.
 2. Dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. otrzymają dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11.00 Nowy Testament i poświęcone modlitewniki. Od tego dnia mają być dla nich pomocą w modlitwie i nasłuchiwaniu Pana Boga, który powinien królować w ich myśleniu i działaniu.
 3. Spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego w dzisiejszą niedzielę 25 listopada o godzinie 19.00 w kaplicy. Kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę 02. grudnia o godzinie 19.00.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII. we wtorek 27 listopada o godzinie 18.45 w kaplicy.
 5. Jak ocalić Adwent?” – to temat spotkania „Teologia przy kawie”, na które zapraszamy młodzież w piątek o godzinie 19.00 na plebanii.
 6. Do chorych z posługą sakramentalną Kapłani udadzą się w sobotę 01. grudnia od godziny 8.00. Dodatkowe nawiedzenie chorych spoza stałej listy przed Bożym Narodzeniem będzie w sobotę 15 grudnia.
 7. Przyszła niedziela rozpoczyna Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Od przyszłej niedzieli będzie można w zakrystii lub w biurze parafialnym nabywać poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”.
 8. Ojcowie Franciszkanie organizują pielgrzymkę do Włoch w dniach od 12 do 19 marca 2019 r. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza naszej parafii do niedzieli 9 grudnia.
 9. Z naszej parafii pochodzi Siostra Róża – Dominikanka, która pracuje w
  Domu Pomocy Społecznej dla chłopców z różnymi niepełnosprawnościami w Broniszewicach niedaleko Pleszewa. Dom liczy 56 mieszkańców. Są to chłopcy w różnym wieku i z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej. Dom potrzebuje wsparcia, dlatego w kościele w przyszłą niedzielę będzie wystawiony kosz, do którego będzie można składać słodycze dla chłopców a także chemię do utrzymania czystości w domu. Złożone dary przekażemy Siostrom na św. Mikołaja. Siostry wyrażają wdzięczność za wszelką pomoc. Z pracą Sióstr oraz samym domem można zaznajomić się na stronie internetowej: http://broniszewice.dominikanki.pl
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” jest dodatek: książeczka „5 minut z Bogiem”. W „Płomieniu Ducha na niedzielę” podane są intencje Żywego Różańca na grudzień.
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Teresę Szewczyk, Kazimierę Frankowską, Aleksandrę Szczygielską, Waldemara Baryłę oraz Bernarda Rezlera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!