33. Niedziela Zwykła – 18 listopada 2018 roku

 1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii Ojca Oblata z Laskowic, który głosi homilie oraz po Mszach św. rozprowadza kalendarze oblackie. Ofiary za kalendarze przeznaczone są na dzieła prowadzone przez Ojców Oblatów, którzy przez wiele lat byli kustoszami Sanktuarium w Markowicach. Za ofiary na rzecz Ojców Oblatów składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego w dzisiejszą niedzielę 18 listopada o godzinie 19.00 w kaplicy. Kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę 25. listopada.
 3. „Teologia przy kawie” w piątek o godzinie 19.00 na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy!
 4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po Mszy św. o godzinie 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i akt oddania.
 5. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to szczególny dzień zwracający naszą uwagę na Boga, który mówi, że „bliskie jest Królestwo Boże”. Pismo Święte jest tego znakiem. Dlatego dzieci otrzymają na Mszy św. o godzinie 11.00 Nowy Testament i poświęcone modlitewniki. Od tego dnia mają być dla nich pomocą w modlitwie i nasłuchiwaniu Pana Boga, który powinien królować w ich myśleniu i działaniu.
 6. Kandydatów do bierzmowania z grup: św. Eliasza, św. Pawła Apostoła, św. Dominika i św. Katarzyny Sieneńskiej zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 20 listopada o godzinie 18.30 do kaplicy. Kandydatów z grup: św. Serafina z Sarowa, św. Maksymiliana Marii Kolbego i bł. Jerzego Popiełuszki w środę 21 listopada o godzinie 18.45 do kaplicy. Prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy.
 7. Młodzież zachęcamy do udziału w Dniach Radości od 23 do 25 listopada w Gnieźnie. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego lub na fb DM DOMino.
 8. Parafialny Zespół Caritas dysponuje nowymi łóżkami dla osób niepełnosprawnych. Bliższych informacji udziela ks. Marcin Łojko albo pod numerem telefonu Dorota: 695 203 945.
 9. Ojcowie Franciszkanie organizują pielgrzymkę do Włoch w dniach od 12 do 19 marca 2019 r. Program pielgrzymki podany jest w naszym pisemku parafialnym. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii albo biurze parafialnym naszej parafii do niedzieli 9 grudnia.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika Katolickiego. Jest jeszcze dwumiesięcznik Misyjne Drogi.
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Halinę Szczeszak, Teresę Różańską, Zofię Smokowską, Bernarda Kucharskiego oraz Mariana Kowalskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!