XXVIII. Niedziela Zwykła – 14 października 2018 roku

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVIII. Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa – po Mszach św. zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Składka na remont dachu kościoła będzie w przyszłą niedzielę.
 2. Dzisiaj przed kościołem jest podstawiony autokar do poboru krwi od godziny 10.00 do 14.00. Chętni mogą oddać krew. Prosimy o posiadanie ze sobą dowodu osobistego i otwartość serc na tak wielki dar, jakim jest ludzkie życie.
 3. Na Mszach Świętych gościmy dzisiaj przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu, którzy przedstawiają temat rodzin zastępczych. Chętni do sprawowania opieki zastępczej nad dziećmi mogą skontaktować się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Mątewskiej 17, pokój 122.
 4. Biblioteka Parafialna czynna jest dziś po Mszach św. przedpołudniowych.
 5. Nabożeństwa różańcowe sprawowane są w dni powszednie codziennie w kościele o godzinie 17.30; w niedziele o godzinie 16.30. Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godzinie 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
 6. Kandydatów do bierzmowania z grup św. Jana Chrzciciela, św. Wojciecha, św. Jacka Odrowąża i św. Urszuli Ledóchowskiej zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 16 października o godzinie 18.30 do kaplicy. Kandydatów z grup św. Filipa Nereusza, św. Jana Pawła II i bł. Karoliny Kózkówny w środę 17 października o godzinie 18.30 do kaplicy. Wszystkie grupy prosimy o zabranie wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy. Listy grup dostępne są w zamkniętej grupie na fb lub do wglądu w zakrystii.
 7. Spotkanie formacyjne dla dzieci z klas IV. Szkół Podstawowych w piątek 19 października o godzinie 16.30 w kaplicy. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, które w tym roku były u I. Komunii św.
 8. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza na spotkanie „Teologia przy kawie” w piątek o godzinie 19.00 na plebanii.

 

 

 1. W piątek 19 października w liturgii przypada wspomnienie bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. Na zakończenie Mszy św. porannej odmówimy litanię za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego a na każdej Mszy św. będziemy mogli uczcić Jego relikwie.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny, w trakcie którego będziemy się modlić szczególnie o liczne i święte powołania do posługi misyjnej.
 3. W przyszłą niedzielę w całej Polsce jest dzień liczenia wiernych uczestniczących we Mszach św. organizowany przez Instytut Statystyczny Kościoła Katolickiego w Polsce.
 4. Zbliża się listopad. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych w pierwszej osobie liczby pojedynczej oraz o zaznaczanie dnia i godziny tych Wymienianek. W Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu przy ul. Marulewskiej modlitwy za zmarłych rozpoczną się o godzinie 14.00. W naszym kościele dnia 1 listopada Msze św. będą jedynie o godzinie 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 12.30 i 17.00.
 5. Od niedzieli 4 listopada rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w niedzielę 4 listopada o godzinie 19.00 w kaplicy. Kolejne spotkania w niedziele: 18 i 25 listopada, 2, 9 i 16 grudnia o godzinie 19.00. Bliższe informacje o kursie znajdą się w naszej gazetce parafialnej za tydzień.
 6. Parafialny Zespół Caritas organizuje zabawę Andrzejkową w Sali bankietowej AS w Mątwach dnia 30 listopada 2018 r. Bliższych szczegółów udzielają wolontariusze PZC. Szczegółowe informacje można uzyskać także pod nr telefonu: Dorota 695 203 945.
 7. Porady prawne będą udzielane w Parafialnym Punkcie Caritas w poniedziałek 15 października od godziny 15.00 do 17.00.
 8. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
 9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Florentynę Perlikowską, Kazimierę Wyrkowską oraz Bolesława Pijanowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!