XXIX Niedziela Zwykła – 21 października 2018 roku

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. W trakcie tego tygodnia modlić się będziemy szczególnie o liczne i święte powołania do posługi misyjnej.
 2. W ubiegłą niedzielę papieską na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy do puszek 2.130,00 zł. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na remont dachu kościoła. Do zapłacenia dotychczasowych prac pozostało jeszcze ok. 40 tys. zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Stacja Krwiodawstwa składa serdeczne podziękowania za dar krwi – w ubiegłą niedzielę 38 osób oddało krew.
 4. Dzisiaj w całej Polsce jest dzień liczenia wiernych uczestniczących we Mszach św. organizowany przez Instytut Statystyczny Kościoła Katolickiego w Polsce.
 5. Nabożeństwa różańcowe sprawowane są w dni powszednie w kościele o godzinie 17.30 a w niedziele o godzinie 16.30. Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godzinie 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
 6. W poniedziałek 22 października, w dzień inauguracji pontyfikatu, w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie Św. Jana Pawła II. W tym roku jest to 40 rocznica tego wydarzenia.
 7. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. W naszym kościele dnia 1 listopada Msze św. będą jedynie o godzinie 8.00, 9.30 i 11.00.
 8. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza na spotkanie „Teologia przy kawie” w piątek o godzinie 19.00 na plebanii.
 9. Marcin Przybylski – zamiast w I. sobotę miesiąca listopada – odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną w sobotę 27 października od godziny 8.00.
 10. Od niedzieli 4 listopada rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w niedzielę 4 listopada o godzinie 19.00 w kaplicy. Kolejne spotkania w niedziele: 18 i 25 listopada, 2, 9 i 16 grudnia o godzinie 19.00. Bliższe informacje o kursie znajdują się w naszej gazetce parafialnej.
 11. Parafialny Zespół Caritas organizuje zabawę Andrzejkową w Sali bankietowej AS w Mątwach dnia 30 listopada 2018 r. Bliższych szczegółów udzielają wolontariusze PZC. Szczegółowe informacje można uzyskać także pod nr telefonu: p. Dorota 695 203 945.
 12. Parafialny Zespół Caritas z okazji 100.lecia odzyskania niepodległości rozprowadza flagi w cenie 10 zł. Dochód przeznaczony zostanie na dzieła prowadzone przez Caritas.
 13. Dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii i ich Rodzicom przypominamy, że w sobotę 27 października o godzinie 16.00 w Sali konferencyjnej odbędzie się Bal Świętych. Dzieci zachęcamy do przebrania się za ulubionych świętych lub za anioły, a rodziców prosimy o przyniesienie słodkości na wspólny stół.
 14. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wyjazd na nocne czuwanie przed cudownym obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze z piątku 26 na sobotę 27 października. Modlitwa odbędzie się w intencji trwającego w Rzymie Synodu. Autokar zatrzyma się w Inowrocławiu, Gnieźnie i Wrześni. W drodze powrotnej modlitwa i zwiedzanie Sanktuarium Narodzin i Chrztu św. S. Faustyny w Świnicach Warckich. Koszt 20 zł. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej i facebooku diecezjalnego duszpasterstwa młodzieży.
 15. W przyszłą niedzielę nie zapomnijmy o przesunięciu czasu – w nocy z sobotę na niedzielę cofamy zegarki o jedną godzinę a więc śpimy jedną godzinę dłużej.
 16. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
 17. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Zygmunta Kwiatkowskiego oraz Tadeusza Kulona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

 

Spotkania:

 

 1. Kandydatów do bierzmowania z grup św. Eliasza, św. Pawła Apostoła, św. Dominika i św. Katarzyny Sieneńskiej zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 23 października o godzinie 18.30 do kaplicy.
 2. Kandydatów z grup św. Serafina z Sarowa, św. Maksymiliana Marii Kolbego i bł. Jerzego Popiełuszki w środę 24 października o godzinie 18.30 do kaplicy.

(Prosimy o zabranie wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy). Uwaga: listy grup dostępne w zamkniętej grupie na fb lub do wglądu w zakrystii!

 1. Kandydaci do bierzmowania z klas VIII, którzy z różnych przyczyn nie mieli okazji uczestniczyć w spotkaniach w zeszłym tygodniu, powinni nadrobić to w najbliższym tygodniu.

Przypominamy samym kandydatom do bierzmowania oraz ich rodzicom, iż uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych jest obowiązkowe. Nieuczestniczenie w tych spotkaniach jest automatycznym wykreśleniem z listy kandydatów do bierzmowania. Osoby te będą mogły rozpocząć przygotowanie do bierzmowania od przyszłego roku szkolnego.

 1. Spotkanie formacyjne dla dzieci z klas V i VI SP w piątek 26 października o godzinie 16.30 w kaplicy. Zapraszamy do licznego udziału.