30. Niedziela Zwykła – 28 października 2018 roku

 1. Ostatnie nabożeństwa różańcowe sprawowane będą dzisiaj (niedziela) o godzinie 16.30 oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 17.30.
 2. W czwartek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. będą o godzinie 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 12.30 i 17.00. Msza św. w środę o godzinie 18.00 również jest z tej Uroczystości. Na Cmentarzu przy ul. Marulewskiej modlitwy za zmarłych rozpoczną się o godzinie 14.00. Po procesji i zakończeniu modlitw na cmentarzu będzie odprawiona Msza Święta.
 3. Od 1 do 8 listopada każdego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie cmentarza, odmówienia tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych oraz spełnienie pozostałych warunków odpustu, którymi są: stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 4. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać nadal Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. Różaniec za zmarłych z Wymienianek będziemy odmawiać: od 2 do 8 listopada (oprócz niedzieli) o godzinie 7.30 i 17.30. Z tego powodu wszystkie Msze św. w tych dniach będą odprawiane w kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie tak jak zawsze w kaplicy.
 5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30.
 6. W piątek (2 listopada) nie odbędzie się spotkanie „Teologia przy kawie”.
 7. Do chorych z posługą sakramentalną Kapłani (oprócz ks. Marcina Przybylskiego) udadzą się w sobotę 3 listopada od godziny 8.00.
 8. Od przyszłej niedzieli 4 listopada rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w niedzielę 4 listopada o godzinie 19.00 w kaplicy. Kolejne spotkania w niedziele: 18 i 25 listopada, 2, 9 i 16 grudnia o godzinie 19.00.
 9. Od poniedziałku 5 listopada zapraszamy dzieci na spotkania z Siostrą Dominikanką Angelą, która zastąpiła Siostrę Barbarę. Tak, jak w ubiegłym roku, spotkania będą odbywały się w poniedziałki o godzinie 17.00 w bibliotece.
 10. W środę 31 października po raz kolejny odbędzie się w Inowrocławiu Noc Świętych. Rozpoczęcie o godzinie 19.30 w kościele Zwiastowania NMP.
 11. Bracia Kapucyni z Mogilna i mieszkańcy Dąbrówki zapraszają na uroczystości ku czci bł. Karoliny Kózkówny pod hasłem: „Karolina – wolna i niepodległa Polska”. W związku z tym organizujemy wyjazd do Mogilna, gdzie młodzież najpierw weźmie udział w koncercie zespołu „BRODERS”, a następnie wyruszy na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki na Eucharystię przy relikwiach błogosławionej Karoliny. Po Mszy św. gorący posiłek i Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem. Wyjazd w sobotę 10 listopada o godzinie 8.45 sprzed naszego kościoła (autobus zatrzyma się także na parkingu przy bazylice i na przystanku przy kościele św. Jadwigi). Koszt: 20 zł. Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny do 8 listopada (link: https://tiny.pl/gzs8n). Osoby niepełnoletnie muszą przynieść zgody na udział w pielgrzymce od rodziców. Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych oraz u Ks. Marcina Przybylskiego.
 12. W dzisiejszym Przewodniku Katolickim dodatek 5 minut z Bogiem. W Płomieniu Ducha na niedzielę są intencje Żywego Różańca na miesiąc listopad.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jerzego Małowiejskiego, Edmunda Bierła oraz Jana Wilczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!