XXVI. Niedziela Zwykła – 30 września 2018 roku

 1. Od jutra 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie codziennie o godzinie 17.30 w kościele; w niedziele o godzinie 16.30. W piątek z powodu Mszy św. ślubnej o godzinie 17.00, wyjątkowo Różaniec będzie po Mszy św. o godzinie 18.00. Jeśli Msza św. w dni powszednie o godzinie 17.00 zakończy się wcześniej to i tak nabożeństwa będziemy rozpoczynali punktualnie o godzinie 17.30, dlatego prosimy przychodzących na modlitwę różańcową o poczekanie na zakończenie Mszy św. lub o bardzo dyskretne wchodzenie do kościoła, aby nie przeszkadzać uczestniczącym we Mszy św. o godzinie 17.00. Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godzinie 7.30 tak jak dotychczas Różaniec będzie prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca. Każdego dnia za wspólne odmawianie Różańca w rodzinie lub we wspólnocie możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie albo za jakąś osobę zmarłą na sposób wstawiennictwa.
 2. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 01 października od godziny 17.00 do 18.00.
 3. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego pod chórem.
 4. We wtorek po Mszy św. o godzinie 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 6. W piątek 5 października wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, Misjonarki Bożego Miłosierdzia – po Mszy św. porannej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z okazji pierwszego piątku miesiąca. W parafii Chrystusa Miłosiernego suma odpustowa o godzinie 18.00.
 7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania szczególnie dzieci i młodzież od godziny 16.00.
 8. Duszpasterstwo Młodych zaprasza na spotkanie „Teologia przy kawie” w piątek 5 października o godzinie 19.00 na plebanii.
 9. W sobotę 6 października z okazji I. soboty miesiąca nawiedzenie chorych od godziny 8.00.
 10. W przyszłą niedzielę 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to dzień patronalny Wspólnot Żywego Różańca. Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca oraz prowadzącego o godzinie 8.00. Żywy Różaniec, pozostałe grupy modlitewne: Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich, Adoratorki Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Panie z diakonii domu Bożego z kościoła i kaplicy zapraszamy na wspólnotowe spotkanie w niedzielę po Mszy św. o godzinie 8.00 do Sali konferencyjnej.
 11. Dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy na poświęcenia różańców w przyszłą niedzielę 7 października na Mszy św. o godzinie 11.00. Po Mszy św. krótkie spotkanie w kaplicy.
 12. W sobotę 13 października pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” po raz kolejny wyruszy piesza pielgrzymka do Markowic z okazji XVIII. Dnia Papieskiego. Do udziału zachęcamy przede wszystkim młodzież! Wpisowe: 10 zł (w tym ubezpieczenie, obiad i powrót autobusem). Zapisy na pielgrzymkę wyłącznie przez formularz elektroniczny (na stronie fb Regionalnego Duszpasterstwa Młodych) do 11 października. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść od rodziców zgody na udział w pielgrzymce.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://tiny.pl/gbklr

 1. Ze względu na duże zainteresowanie pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie i w Świętej Lipce i to, że niektórzy nie mogli pojechać z powodu braku miejsc, w najbliższy wtorek i środę (2-3 października) będzie jeszcze jeden wyjazd. W programie Gietrzwałd i Święta Lipka oraz Muzeum i Pola Bitwy pod Grunwaldem, Starówka w Olsztynie oraz Zamek Olsztyński. Wyjazd we wtorek 2 października o godzinie 7.00 spod kościoła, powrót w środę 3 października w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu 180,00 zł – w tym przejazd, ubezpieczenie, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma w Świętej Lipce, wejściówki, kolacja i śniadanie. Zapisy przyjmujemy do dzisiaj.
 2. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Janusza Kisiel. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!