XXV. Niedziela Zwykła – 23 września 2018 roku

  1. W dzisiejszą niedzielę 23 września podczas Mszy św. o godzinie 9.30 nastąpi oficjalne włączenie młodzieży z klas III. gimnazjalnych oraz VIII. Szkół Podstawowych do grona kandydatów do bierzmowania. Na tę Mszę św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich najbliższych.
  2. Spotkanie „Teologia przy kawie” w piątek o godzinie 19.00 na plebanii.
  3. Młodzież gimnazjalną, licealną i  studentów zapraszamy do udziału w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych z okazji święta Św. Stanisława Kostki, które odbędzie się w sobotę 29 września we Wrześni. W tym roku jest szczególna okazja do świętowania, ponieważ przeżywamy jubileusz 450-lecia śmierci Patrona Młodzieży. Hasło tegorocznego Święta Młodych to: OTO JA – UCZEŃ. W programie świadectwa, obiad, koncert Zespołu „niemaGOtu” i Eucharystia. Szczegóły wyjazdu u ks. Marcina Przybylskiego oraz na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych. Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny! Ostateczny termin do 25 września do północy! Koszt: 20 zł. Link do formularza: https://tiny.pl/gbf4b
  4. Ze względu na duże zainteresowanie pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie i w Świętej Lipce i to, że niektórzy nie mogli pojechać z powodu braku miejsc, w dniach 2-3 października (wtorek i środa) będzie jeszcze jeden taki wyjazd. Program będzie taki sam, tzn. Gietrzwałd i Święta Lipka oraz Muzeum i Pola Bitwy pod Grunwaldem, Starówka w Olsztynie oraz Zamek Olsztyński. Wyjazd we wtorek 2 października o godzinie 7.00 spod kościoła, powrót w środę 3 października w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu 180,00 zł – w tym przejazd, ubezpieczenie, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma w Świętej Lipce, wejściówki, kolacja i śniadanie. Zapisy przyjmujemy z wpłatą i PESELEM potrzebnym do ubezpieczenia do przyszłej niedzieli włącznie.
  5. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W obecnym numerze m.in. artykuł o O. Pio, który zmarł 50 lat temu, 23 września 1968 r.
  6. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Marię Wesołowską oraz Zygmunta Ciesielskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!