XXIV Niedziela Zwykła 16 września 2018 roku

  1. We wtorek 18 września przypada Święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Święto Młodych z okazji tego Święta odbędzie się w tym roku w sobotę 29 września. Szczegóły wyjazdu podamy w następnym tygodniu.
  2. W piątek w godzinach 19.00–21.00 i w sobotę w godzinach 9.00–18.00 odbywać się będą w kaplicy i w sali konferencyjnej rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII. szkół podstawowych i III. gimnazjalnych. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydatów i prowadzących rekolekcje. Z tego powodu w sobotę w kaplicy nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. W następną niedzielę 23 września podczas Mszy św. o godzinie 9.30 nastąpi oficjalne włączenie uczestników powyższych rekolekcji do grona kandydatów do bierzmowania. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie rodziny kandydatów.
  4. Ze względu na zaangażowanie młodzieży w prowadzenie rekolekcji, nie będzie w najbliższy piątek na plebanii spotkania „Teologia przy kawie”.
  5. W Bazylice Mniejszej w Markowicach od 16 września do 14 października trwać będzie V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. W ciągu 5 koncertów wystąpią goście z Włoch, Hiszpanii i Polski. Koncerty festiwalowe będą się odbywać w każdą niedzielę się o godzinie 15.00. W tym roku po raz pierwszy będzie kursować specjalny autobus z Inowrocławia do Markowic i z powrotem. Szczegółowe informacje na stronie internetowej markowice.eu i na plakatach.
  6. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. rozmowa z Dominikaninem O. Maciejem Ziębą pt. Wierzę, że Kościół może zasypać podziały.
  7. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Leszka Nowakowskiego oraz Marię Jakóbiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!