XXIII. Niedziela Zwykła – 09 września 2018 roku

 1. Ofiary z tacy z dzisiejszej niedzieli przeznaczone są na remont dachu kościoła. Główna część dachu została zrobiona, pozostały dachy nad zakrystią i salą konferencyjną. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Poświęcenie tornistrów dzieci z klas I. jest w dzisiejszą niedzielę 9 września na Mszy św. o godzinie 11.00. Serdecznie wszystkie dzieci zapraszamy.
 3. Biblioteka Parafialna czynna jest dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych.
 4. W czwartek z racji 13. dnia miesiąca po Mszy św. o godzinie 18.00 wyruszy procesja fatimska ulicami naszego osiedla. Serdecznie zapraszamy na tę wspólną modlitwę.
 5. Po wakacyjnej przerwie rozpoczęło pracę nasze parafialne przedszkole „Duszek”. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Zapraszamy rodziców do zapoznania się z ofertą przedszkola codziennie do godziny 15.00.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III. SP, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii św. odbędzie się w poniedziałek 10 września o godzinie 19.00 w kaplicy.
 7. Spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych i VIII. SP w środę 12 września o godzinie 19.00 w kościele.
 8. „Teologia przy kawie” w piątek o godzinie 19.00 na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy!
 9. Pielgrzymów Grupy Niebieskiej (mile widziani także pielgrzymi z poprzednich lat) zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w sobotę 15 września, które rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00 w kościele a po niej spotkanie przy stole. Pielgrzymów prosimy o zabranie niebieskich chust i włączenie się w liturgię; można także przynieść coś na wspólny stół.
 10. Wyjazd na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki w sobotę o godzinie 7.00 sprzed kościoła.
 11. Dariusz Żochowski zaprasza na uroczystości odpustowe Madonny Uśmiechniętej Królowej Nadziei do inowrocławskiej Bazyliki (Ruina). 12 września w środę w Bazylice o godzinie 18.00 uroczysta Msza św. odpustowa.
 12. W piątek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – doroczny odpust w kościele Świętego Krzyża. Msza Św. odpustowa o godzinie 18.00. Ojcowie Franciszkanie serdecznie zapraszają.
 13. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – w obecnym numerze m.in. ciekawy artykuł o sytuacji Ukraińców w Polsce. Jest także dwumiesięcznik Misyjne Drogi.
 14. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Krystynę Kosiak, Janinę Kryszewską, Edmunda Bachorę oraz Jerzego Kanarkiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!