XXII. Niedziela Zwykła – 02 września 2018 roku

 1. Od dzisiejszej niedzieli 02 września wraca normalny porządek Mszy św. W niedziele Msze św. są o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00; w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie: 8.00, 17.00 i 18.00; w soboty o godzinie 8.00 i 18.00. Msza św. w rycie greckokatolickim, w języku ukraińskim jest w niedziele o godzinie 18.00. Na niedzielne Msze św. o godzinie 11.00 zapraszamy rodziców z dziećmi, szczególnie z dziećmi z klas III, przygotowującymi się do I. Komunii Świętej.
 2. Od dzisiaj zmianie ulega funkcjonowanie biura parafialnego. Biuro parafialne jest czynne we wtorki od godziny 17.00 do 17.50, w czwartki po Mszy św. wieczornej od godziny 18.30 do 19.30 i w soboty od godziny 11.00 do 12.00.
 3. Coraz częściej zdarzają się sytuacje, że zostały zarezerwowane terminy Mszy świętych a następnie nikt się nie pojawia, aby podać ich treść. Kolejny już raz przypominamy, aby podawać treść zarezerwowanych intencji co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Jeśli przynajmniej dwa tygodnie wcześniej nie będzie podana intencja mszalna, takie rezerwacje będą wykreślane i w to miejsce będą przyjmowane inne intencje mszalne. Rezerwacji intencji w dni powszednie należy dokonywać przynajmniej pół roku wcześniej. Wolnych terminów w niedziele oraz soboty wieczór do świąt wielkanocnych 2019 r. już nie ma.
 4. Nawiedzenie chorych z Komunią św. przez wszystkich kapłanów będzie w sobotę 8 września od godziny 8.00.
 5. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 03 września od godziny 17.00 do 18.00.
 6. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 7. We wtorek w łączności z Mszami odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.
 8. W tym tygodniu przypada I. czwartek miesiąca. W łączności z Mszami św. będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 9. W tym tygodniu przypada także I. piątek miesiąca. W I. piątek miesiąca, z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego, zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania szczególnie dzieci i młodzież od godziny 17.00 do 18.00. Prosimy rodziców, dopilnujcie aby wasze dzieci co miesiąc przystępowały do sakramentu pokuty i pojednania oraz zostawały na Mszy św. i przyjęły Komunię Świętą po odbytej spowiedzi. Po Mszy św. porannej i po Mszy św. o godzinie 17.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. W sobotę 8 września przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i tradycyjnie z nim związane poświęcenie ziarna siewnego. Na Mszę św. o godzinie 18.00 zapraszamy szczególnie rolników z ziarnem, które będzie zasiane na przyszłoroczne zbiory.
 11. Poświęcenie tornistrów dzieci z klas I. będzie w przyszłą niedzielę 9 września na Mszy św. o godzinie 11.00. Serdecznie wszystkie dzieci zapraszamy.
 12. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III. Szkół Podstawowych, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii św., odbędzie się w poniedziałek 10 września o godzinie 19.00 w kaplicy.
 13. Spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych i VIII. Szkół Podstawowych w środę 12 września o godzinie 19.00 w kościele.
 14. Duszpasterstwo Młodych DOMino wznawia po wakacjach i serdecznie zaprasza na piątkowe spotkania „Teologia przy kawie”, które służą budowaniu wspólnoty w radosnej atmosferze i pogłębianiu wiary. W ciągu roku na spotkaniach młodzież dyskutuje na temat bieżących problemów Kościoła, uczy się brać za niego odpowiedzialność, zgłębia duchowość chrześcijańską i modli się wspólnie. Spotkania odbywają się co piątek o 19.00 na plebanii (chyba, że podamy inaczej) i dedykowane są dla młodych z ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich a także studentów.
 15. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na remont dachu kościoła. Główna część dachu została zrobiona, pozostały dachy nad zakrystią i salą konferencyjną. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 16. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.
 17. Po wakacyjnej przerwie rozpoczęło pracę nasze parafialne przedszkole „Duszek”. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Zapraszamy rodziców do zapoznania się z ofertą przedszkola codziennie do godziny 15.00.
 18. Wolnych miejsc na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki już nie ma.
 19. Dziekan kan. Paweł Kowalski zaprasza do udziału w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin. Wyjazd sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w niedzielę 23 września o godzinie 4.00 powrót do godziny 21.00. Zapisy przyjmuje ks. kan. Paweł Kowalski w kościele Chrystusa Miłosiernego po każdej Mszy Św. Koszt wyjazdu 50 zł.
 20. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – tematem obecnego numeru jest Spotkanie rodzin w Dublinie z Ojcem św. Franciszkiem. O tej niedzieli dla dzieci jest pisemko „Ziarno”.
 21. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Wandę Madajewską, Marię Woźniak, Wojciecha Siemianowskiego oraz Michała Kłosowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!