XX. Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018 roku

  1. Serdecznie witamy w naszej parafii Mobilną Ambasadę Niepodległej, specjalny bus Caritas Polska wraz z przedstawicielem Caritas Polska oraz Syrii. Wizyta rozpoczęła się (w sobotę) wprowadzeniem do naszego kościoła Ikony Matki Bożej Współczującej ofiarowanej przez biskupa syryjskiego miasta Aleppo w dowód wdzięczności za okazaną przez Polaków pomoc prześladowanym w Syrii chrześcijanom. Na wszystkich Mszach św. świadectwa składają przedstawiciel Caritas Polska oraz przedstawiciel narodu syryjskiego. Mszy Świętej w niedzielę o godzinie 12.30 będzie przewodniczył Ksiądz Prymas Arcybiskup Wojciech Polak. Po Mszach św. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas prowadzą zbiórkę do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. W przyszłą niedzielę 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
  3. Już dzisiaj informujemy, iż od 01 września wraca normalny porządek Mszy św. W niedziele Msza św. popołudniowa będzie o godzinie 17.00 (we wakacje jest o godzinie 19.00) oraz w dni powszednie będzie dodatkowa Msza św. o godzinie 17.00. Msza św. w rycie greckokatolickim, w języku ukraińskim nadal będzie w niedziele o godzinie 18.00. Od 1 września będzie natomiast zmiana w funkcjonowaniu biura parafialnego. Biuro parafialne będzie czynne we wtorki od godziny 17.00 do 17.50, w czwartki po Mszy św. wieczornej od godziny 18.30 do 19.30 i w soboty od godziny 11.00 do 12.00.
  4. Parafia organizuje dwudniowy wyjazd autokarowy do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie i Świętej Lipce – w programie także Muzeum oraz Pola Bitwy pod Grunwaldem, Starówka w Olsztynie oraz Zamek Olsztyński. Wyjazd w sobotę 15 września o godzinie 7.00 spod kościoła, powrót w niedzielę 16 września w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu 180,00 zł – w tym przejazd, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma w Świętej Lipce, wejściówki, kolacja i śniadanie. Zapisy przyjmujemy jedynie z wpłatą i PESELEM potrzebnym do ubezpieczenia.
  5. Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. Tematem obecnego numeru jest kara śmierci.
  6. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Ludomirę Wiśniewską, Sylwię Pawlak, Dorotę Szutkowską, Henryka Goczkowskiego oraz Romana Dembowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!