XVIII. Niedziela Zwykła – 05 sierpnia 2018 roku

  1. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 6 sierpnia od godziny 17.00 do 18.00.
  2. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
  3. We wtorek w łączności z Mszami św. odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.
  4. W sobotę 11 sierpnia od godziny 8.00 Ks. Proboszcz uda się do swoich chorych z Komunią św.
  5. Ofiary z kolekty w przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, przeznaczamy na remont dachu kościoła. Dotychczas z kolekt zebraliśmy na koszty materiału. Brakuje na robociznę. W tej chwili kładziona jest papa termozgrzewalna na dachu. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Biblioteka parafialna w sierpniu będzie nieczynna.
  7. W przyszłą środę 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, potocznie nazywaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. Jest to święto, w którym mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. oraz powstrzymywać się od prac niekoniecznych. Już dziś informujemy, iż Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego: o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00 – na każdej Mszy św. będzie poświecenie ziół i kwiatów.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w szczególności „Przewodnika katolickiego”.
  9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Annę Pietrzykowską, Mariana Strzelczyka, Zbigniewa Popławskiego oraz Dariusza Kwiecińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 154