XIX. Niedziela Zwykła – 12 sierpnia 2018 roku

  1. Ofiary z kolekty z dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na remont dachu kościoła. Dotychczas z kolekt zebraliśmy na koszty materiału – brakuje na robociznę. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Wszystkich darczyńców w modlitwie polecamy Panu Bogu.
  2. Jutro – poniedziałek 13 sierpnia – kolejny Dzień Fatimski. Procesja fatimska będzie po Mszy św. o godzinie 18.00. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nią zapraszamy.
  3. Zakończyła się piesza pielgrzymka na Jasną Górę – dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli pieszym pielgrzymom z grupy regionalnej Inowrocław. Parafianom dziękujemy za duchową łączność i modlitwę w czasie pielgrzymki. Dziękujemy za udział i świadectwo wiary wszystkim pieszym pątnikom, a także uczestnikom pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę.
  4. W środę 15 sierpnia – obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, potocznie nazywaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. Jest to święto, w którym mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. oraz powstrzymywać się od prac niekoniecznych. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego: o godzinie 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00 – na każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów. Msza św. wieczorna we wtorek o godzinie 18.00 również jest z tej Uroczystości.
  5. Na prośbę Parafialnego Zespołu Caritas działającego przy naszej parafii w przyszłą sobotę i niedzielę 18 i 19 sierpnia odwiedzi naszą parafię Mobilna Ambasada Niepodległej, specjalny bus Caritas Polska wraz z przedstawicielami Caritas Polska oraz z przedstawicielem Syrii. Mobilna Ambasada Niepodległej odwiedza miejscowości w całej Polsce od maja br. Trasę zainaugurowała wizyta u Ojca Świętego Franciszka, który pobłogosławił to przedsięwzięcie. Bus Caritas dla Niepodległej to kampania prezentująca idee projektu “Polacy na 100”, który obejmuje działania Caritas z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Uroczyste rozpoczęcie nastąpi w sobotę 18 sierpnia o godzinie 18.00 wprowadzeniem do naszego kościoła Ikony Matki Bożej Współczującej ofiarowanej przez biskupa syryjskiego miasta Aleppo w dowód wdzięczności za okazaną przez Polaków pomoc prześladowanym w Syrii chrześcijanom. Po wieczornej Mszy Świętej czuwanie przy Ikonie, które poprowadzi zespół “Nowa Pieśń” z Inowrocławia. W trakcie tej Mszy św. oraz w niedzielę na wszystkich Mszach św. świadectwa będą składali przedstawiciele Caritas Polska oraz przedstawiciel narodu syryjskiego. Mszy Świętej w niedzielę o godzinie 12.30 będzie przewodniczył Ksiądz Prymas Arcybiskup Wojciech Polak. Serdecznie zachęcamy do udziału w tymże wydarzeniu a szczególnie we Mszy św. o godzinie 12.30. Po Mszach św. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą prowadzić zbiórkę do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.
  6. Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego” – w obecnym numerze m.in. rozważania dotyczące możliwej kanonizacji rodziców św. Jana Pawła II.
  7. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Lucynę Zarzeczną, Czesława Piątkowskiego oraz Jerzego Kasprzaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!