Mobilna Ambasada Niepodległej

Na prośbę Parafialnego Zespołu Caritas działającego przy naszej parafii w przyszłą sobotę i niedzielę 18 i 19 sierpnia odwiedzi naszą parafię Mobilna Ambasada Niepodległej, specjalny bus Caritas Polska wraz z przedstawicielami Caritas Polska oraz z przedstawicielem Syrii. Mobilna Ambasada Niepodległej odwiedza miejscowości w całej Polsce od maja br. Trasę zainaugurowała wizyta u Ojca Świętego Franciszka, który pobłogosławił to przedsięwzięcie. Bus Caritas dla Niepodległej to kampania prezentująca idee projektu “Polacy na 100”, który obejmuje działania Caritas z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Uroczyste rozpoczęcie nastąpi w sobotę 18 sierpnia o godzinie 18.00 wprowadzeniem do naszego kościoła Ikony Matki Bożej Współczującej ofiarowanej przez biskupa syryjskiego miasta Aleppo w dowód wdzięczności za okazaną przez Polaków pomoc prześladowanym w Syrii chrześcijanom. Po wieczornej Mszy Świętej czuwanie przy Ikonie, które poprowadzi zespół “Nowa Pieśń” z Inowrocławia. W trakcie tej Mszy św. oraz w niedzielę na wszystkich Mszach św. świadectwa będą składali przedstawiciele Caritas Polska oraz przedstawiciel narodu syryjskiego. Mszy Świętej w niedzielę o godzinie 12.30 będzie przewodniczył Ksiądz Prymas Arcybiskup Wojciech Polak. Serdecznie zachęcamy do udziału w tymże wydarzeniu a szczególnie we Mszy św. o godzinie 12.30. Po Mszach św. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą prowadzić zbiórkę do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.