Matka Boża Współczująca już jest w naszej parafii

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj podczas Mszy św o godz. 18.00 miało miejsce wprowadzenie do naszej świątyni ikony Matki Bożej współczującej. 

Ikona ofiarowana przez biskupa syryjskiego miasta Aleppo w dowód wdzięczności za okazaną przez Polaków pomoc prześladowanym w Syrii chrześcijanom, przemierza nasz kraj w ramach akcji Caritas Polska “Mobilna Ambasada Niepodległej”. Kampania prezentuje idee projektu „Polacy na 100”, który obejmuje działania Caritas z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Propagować tę kampanię w naszej parafii będzie przedstawiciel Caritas Polska oraz uchodźca z Syrii.

Wprowadzenie ikony do nasze świątyni zakończyło się czuwaniem przed Najświętszym Sakramentem poprowadzonym przez zespół “Nowa Pieśń” z Inowrocławia.

Ikona wraz z gośćmi pozostanie z nami jeszcze jutro, zapraszamy zatem wszystkich parafian do przybycia i wysłuchania ich świadectwa. Szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30, którą będzie celebrował ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski.