XVII. Niedziela Zwykła – 29 lipca 2018 roku

  1. W środę 25 lipca było wspomnienie Św. Krzysztofa – Patrona kierowców, dlatego dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  2. W środę 1. sierpnia przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.
  3. W czwartek 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać tzw. odpust zupełny „Porcjunkuli” – związany z kościołem Najświętszej Maryi Panny, Królowej Aniołów, odbudowanego przez św. Franciszka w Asyżu. Każdy, kto w dniu 2 sierpnia nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki (pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i wyznania wiary oraz Komunia św. wraz z modlitwą w intencjach papieża; ponadto wykluczone jest przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu), może uzyskać odpust zupełny. Z tego powodu Msze św. w czwartek będą sprawowane w kościele a nie w kaplicy.
  4. W I. czwartek miesiąca w łączności z Mszami św. – za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki – będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
  5. W I. piątek miesiąca Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z aktem oddania po Mszy św. porannej. Ze względu na to, że w I. piątek miesiąca będzie tylko jeden kapłan, prosimy o skorzystanie ze spowiedzi św. w czwartek od godziny 17.30.
  6. W I. sobotę miesiąca od godziny 8.00 ks. Marcin Łojko uda się z posługą sakramentalną do swoich chorych. Ks. Proboszcz uda się do swoich chorych w drugą sobotę miesiąca 11 sierpnia. Ks. Marcin Przybylski uda się do swoich chorych od września.
  7. Wyjazd autokarowy na powitanie pielgrzymów w piątek 3 sierpnia o godzinie 7.00 sprzed kościoła.
  8. W dzisiejszym numerze „Przewodnika katolickiego” dodatek: książeczka „5 minut z Bogiem” – modlitwy na każdy dzień sierpnia. W dzisiejszym „Płomieniu Ducha na niedzielę” intencje Żywego Różańca na miesiąc sierpień.
  9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Wacławę Kazubowską, Aldonę Szafrańską, Andrzeja Włodarczyka oraz Pawła Michalaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 153