XVI. Niedziela Zwykła – 22 lipca 2018 roku

  1. W najbliższą sobotę (28 lipca) z Gniezna na Jasną Górę wyruszy Grupa Niebieska. Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze, które potrwają do 6 sierpnia będą słowa: „Obdarowani”. Do tej chwili zapisało się 30 osób. Można się jeszcze zapisywać przez formularz elektroniczny (link http://zapisyppag.pl) lub pobrać z zakrystii formularz papierowy.
  2. Odbieranie pakietów pielgrzyma: w środę 25 i w czwartek 26 lipca po Mszy św. wieczornej do godziny 21.00 na plebanii. Wyjazd pielgrzymów z Inowrocławia do Gniezna autobusem w sobotę o godzinie 5.15. Pakowanie bagażów przed wyjazdem od godziny 4.45.
  3. Do momentu wyjścia Grupy Niebieskiej można składać intencje modlitewne i ofiary na wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Prosimy wrzucać je do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej, a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Pielgrzymów można wesprzeć także przynosząc do zakrystii lub biura konserwy, dżemy, napoje. Za każdy dar serca pielgrzymi odwdzięczą się modlitwą w intencji ofiarodawców.
  4. Rodziny, przyjaciół, sympatyków naszej grupy i tych, którzy w tym roku nie mogą wyruszyć na szlak zachęcamy do towarzyszenia pielgrzymom modlitwą i śledzenia pielgrzymki na stronach internetowych: ppag.pl oraz: www.dmdomino.pl
  5. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na wyjazd autokarowy na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów. Wyjazd w piątek 3 sierpnia o godzinie 7.00 spod kościoła, powrót w poniedziałek 6 sierpnia w godzinach wieczornych (4 dni). W programie Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Oświęcim, Wadowice i Częstochowa. Koszt wyjazdu 400,00 zł. Zapisy z wpłatą najpóźniej do przyszłej niedzieli lub do wyczerpania miejsc.
  6. W środę 25 lipca wypada wspomnienie Św. Krzysztofa – Patrona kierowców, dlatego w sobotę wieczorem oraz w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  7. Aeroklub Kujawski zaprasza wszystkich chętnych, szczególnie rodziny z dziećmi na festyn motoryzacyjny „Święty Krzysztof Patron Kierowców” w środę 25 lipca o godzinie 16.30 na lotnisko. Głównym punktem festynu będzie poświęcenie pojazdów około godziny 18.00. Zaproszenie na festyn i więcej szczegółów jest w dzisiejszym numerze „Płomienia Ducha na niedzielę”.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w szczególności „Przewodnika katolickiego”.
  9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Wojciecha Bolewickiego oraz Jana Wrzosa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 152